Aktualności

Komunikat dla czytelników

piątek, 18 październik 2019

KOMUNIKAT DLA CZYTELNIKÓW !!


W związku z wprowadzeniem elektronicznego udostępniania zbiorów  

w Bibliotece przy ul. Kusocińskiego 2

 prosimy o zwrot WSZYSTKICH książek


 Jest to niezbędne do dalszego korzystania ze zbiorów bibliotecznych


 W celu weryfikacji danych prosimy

o przyniesienie dokumentu tożsamości

Biblioteka - Kusocińskiego 2

wtorek, 08 październik 2019

Miejska Biblioteka Publiczna

przy ul. Kusocińskiego 2

 

nieczynna do 24 października 2019 r.

  

Zapraszamy 25 października (piątek) o godzinie 14:00

 

Informacja dla czytelników

czwartek, 03 październik 2019

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu
przy ul. Kusocińskiego 2


Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
Wypożyczalnia dla Dorosłych


Termin zwrotu książek, który przypada na okres zamknięcia Biblioteki
został automatycznie przedłużony
do 31.12.2019 r.


W TYM OKRESIE KARY NIE BĘDĄ NALICZANE


Corocznie jesienią organizowany jest Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Barwy Mojej Ojczyzny, podczas którego młodzież klas 7 i 8 oraz młodzież szkół średnich staje w szranki recytatorskie i wokalne. Do tegorocznej, IX edycji konkursu zapraszamy w dniach 6-7 listopada 2019 r.

 

Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne  Sokół 1893 oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu. Zmagania konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach – recytacja i śpiew. Głównym założeniem organizatorów konkursu jest propagowanie piękna ziemi ojczystej - poprzez (m.in.) wykonanie, dobór repertuaru (nie tylko o tematyce patriotycznej).

 

Powiatowy etap konkursu organizowany jest  w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu o godz. 9.00 w dniu 6 listopada  – dla szkół podstawowych oraz w dniu 7 listopada – dla szkół średnich.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin konkursu dostępny w polu pobierz załącznik.


Zachęcamy do zmagań konkursowych - serdecznie zapraszamy!

Akcja czytelnicza

środa, 18 wrzesień 2019

„Mała Książka - Wielki Człowiek… w Bibliotece”


Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu znalazła się w gronie wybranych bibliotek, które uczestniczą w projekcie Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek” skierowanym do dzieci  w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat.

Projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka-Wielki Człowiek” to akcja, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

 

Dziecko biorące udział w projekcie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz kartę Małego Czytelnika.  

 

Akcja rusza od 23 września 2019 r. (pon). we wszystkich filiach udostępniających literaturę dziecięcą. Wypożyczalnia dla Dzieci mieszcząca się przy ul. Kusocińskiego 2 przyłączy się do akcji wraz z „otwarciem Biblioteki”. Do rozdania mamy 400 pakietów. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wyprawki będą dostępne w poszczególnych filiach i Wypożyczalni dla Dzieci – do wyczerpania zapasów.

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca,  skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

 

Biblioteki w Mielcu biorące udział w projekcie:

 

  • Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Kusocińskiego 2
  • Filia nr 1, ul. Botaniczna 4
  • Filia nr 4, ul. Mickiewicza 2
  • Filia nr 6, Oddział dla Dzieci, ul. Tańskiego 4a
  • Filia nr 7, ul. Zygmuntowska 14

#MałaKsiążkaWielkiCzłowiek #InstytutKsiążki

 

 

Biblioteka - zamknięcie

poniedziałek, 16 wrzesień 2019

Wypożyczalnia dla Dorosłych
Czytelnia Główna

przy ul. Pułaskiego 2A


Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

przy ul. Biernackiego 6


NIECZYNNE


Trwają prace związane z przeprowadzką
do budynku przy ul. Kusocińskiego 2


O terminie otwarcia będziemy informowaćSamorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na wydarzenia przygotowane z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

Wykład dr. hab. prof. URz Tadeusza Zycha pt. „Marszałek Rydz Śmigły – bohater narodowy, czy personifikacja klęski?” – 3 września, godz. 18, Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”.


Konferencja naukowa „A więc wojna! Wojna obronna 1939” – 12 września, godz. 10, Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”, ul. Legionów 73.


Wystawy fotograficzna pt. „Mielec 1939-1945" czynna będzie od 12 września do końca października. Wernisaż wystawy 12 września, godz. 18, galeria Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”, ul. Jadernych 19.


Wystawie towarzyszyć będzie książka „Mielec 1939-1945. Tajemnice militarne i historie wojenne" autorstwa Andrzeja Krempy i Janusza Halisza z ponad 350 fotografiami, z których większość publikowana jest po raz pierwszy. Promocja książki w październiku.


Koncert Bartasa Szymoniaka – „Alarm”, 21 września, godz. 19, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.


Wystawa „Kiedy Bóg odwrócił wzrok. Ziemia mielecka i jej mieszkańcy w latach II wojny światowej”czynna będzie od 9 października do końca 2019 r. w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”. Działania towarzyszące wystawie: film dokumentalny zawierający wspomnienia osób, które pamiętają lata II wojny światowej w Mielcu i regionie, spacery po mieleckim cmentarzu parafialnym trasą mogił żołnierzy regularnych jednostek wojskowych i podziemia niepodległościowego lat II wojny światowej, prelekcje dotyczące wojny lat 1939-1945 w ramach cyklu A to ci historia! warsztaty towarzyszące wystawie.


Koncert „Warszawskie dzieci” - 2 października, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Koncert pieśni powstańczych w wykonaniu Chóru Męskiego i Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”, Mieleckiej Orkiestry Dętej Domu Kultury SCK pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego oraz - gościnnie - Chóru Mieszanego „Pasjonata” z Padwi Narodowej.

Katalog Online

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31