Katalog biblioteki na smartfonie i tablecie

środa, 10 kwiecień 2019

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu mieleckiej biblioteki na smartfonach i tabletach.

Katalog jest „mobilny” – automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Użytkownicy korzystający z „nowego” katalogu biblioteki na telefonach komórkowych mogą docenić przede wszystkim:

• intuicyjną nawigację
  • przejrzystą szatę graficzną
  • nowoczesny układ nagłówka
  • tzw. hamburgerowe menu dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych.

W ślad za tym idą kolejne usprawnienia tj. menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w tzw. kafelki na wyświetlaczach smartfonów.

Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych zgodnie z zaleceniami WCAG 2.0.

Nasz  katalog oferuje także prowadzenie inteligentnych poszukiwań w jednym polu, tzw. wyszukiwanie proste, pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu.

Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów.

Wystarczy, że wprowadzimy jakieś słowo w oknie Co mogę dla Ciebie znaleźć?

Na stronie głównej wyszukiwarki prezentowane są:

• Informacje o katalogu biblioteki,
  • 5 najnowszych okładek pochodzących z kolekcji „Nowości”.

Kompletną kolekcję „Nowości” można otworzyć, klikając w niewielki przycisk zlokalizowany w prawej części panelu na górze

• Informacje o Bibliotece pochodzące z portalu w.bibliotece.pl

Nową wersję naszego katalogu cechuje intuicyjność i prostota, ale też szybsze działanie i bezpieczeństwo, gdyż posiadamy bezpieczny certyfikat SSL.

31.10.2018 (ESa)

poprzednim miesiącu czerwiec 2019 następnym miesiącu