Konkurs fotograficzny - rozstrzygnięcie

piątek, 28 grudzień 2018

Mielec przedwojenny w obiektywie

Jednym z kluczowych działań wpisujących się w obchody 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości -  w naszej Bibliotece – był konkurs fotograficzny Niemi świadkowie mieleckiej Niepodległości. Historia w obiektywie, organizowany przez Wypożyczalnię Dziecięcą przy ul. Biernackiego 6.

Konkurs adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu mieleckiego miał na celu zainteresowanie młodych ludzi historią Mielca i okolic oraz zwrócenie uwagi na architekturę, którą mijamy na co dzień bez zastanowienia, jakim świadkiem historii jest ten obiekt. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii obiektu architektonicznego istniejącego w 1918 roku na terenie powiatu mieleckiego.

Do konkursu wpłynęło 47 prac, spośród których jury w składzie:

Janusz Halisz ( kustosz, kierownik Jadernówki Oddziału Fotograficznego Muzeum Regionalnego w Mielcu), Zbigniew Wawer (pracownik SCK w Mielcu - kierownik kina Galaktyka), Katarzyna Dudek-Demidowska (bibliotekarz MBP w Mielcu) wyłoniło zwycięzców:

Miejsce I - Roksana Popowicz

Miejsce II - Natalia Machnik

Miejsce III - Michał Krawiec

Wyróżnienia: Ewelina Machnik, Wiktoria Koszyk, Albert Parys, Zuzanna Breguła, Weronika Kubicka.

Nagrody i gratulacje laureaci odebrali z rąk Joanny Kruszyńskiej, dyrektor SCK w Mielcu, Jolanty Strycharz, zastępcy dyrektora SCK w Mielcu d.s. Biblioteki oraz Marka Zalotyńskiego, członka Obywatelskiego Komitetu Niepodległości w Mielcu. Prace laureatów konkursu wystawiony były w holu Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
week 1 1 2 3 4 5 6