Pierwszy tydzień ferii zimowych

niedziela, 17 luty 2019

Ferie w Bibliotece

Minął pierwszy tydzień Ferii zimowych 2019. Wielu naszych najmłodszych czytelników skorzystało z oferty zajęć organizowanych przez agendy i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Bibliotekarze zadbali o to, aby było pomysłowo, kreatywnie i radośnie…

Zajęcia organizowane w Wypożyczalni Dziecięcej i czterech filiach udostępniających literaturę dziecięcą mają charakter zajęć literackich, plastycznych, warsztatów rękodzielniczych, różnego rodzaju konkursów i zabaw.

Dzieci uczestniczące w zajęciach malowały Łąkę ze snów, tworzyły pamiętniki, Pomponikoty, biżuterię z koralików, Łapacze snów, wiosenne dekoracje… Maluchy rozwijały swoje talenty kulinarne przygotowując pod okiem opiekunów przepiękne, kolorowe i smakowite kanapki. Jako, że w pierwszym tygodniu ferii przypadało Święto Zakochanych, stąd nie mogło zabraknąć walentynek. Oprócz zajęć manualnych, dzieci brały udział w zabawach literackich, podróżniczych, a także różnego rodzaju grach zręcznościowych.

Zajęcia przygotowywane są przez bibliotekarzy w oparciu o literaturę fachową znajdującą się w naszej Bibliotece. Ferie w Bibliotece -  to stała pozycja działalności kulturalno-edukacyjnej charakteryzującej się pomysłowością, kreatywnością i pedagogicznym ujęciem tematu. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice chętnie korzystają z zimowej oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

Zapraszamy na kolejne zajęcia już od wtorku.

Tekst i foto: M.Nowakowska

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu