Ferie w Bibliotece - zakończenie

poniedziałek, 25 luty 2019

Ferie w Bibliotece 2019  to stała pozycja w kalendarzu działalności kulturalnej Miejskiej  Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Oddziały i filie o profilu wypożyczalni dziecięcej corocznie organizują szereg zajęć edukacyjno-animacyjnych dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście.


Zajęcia organizowane w czasie ferii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieci chętnie uczestniczą w warsztatach manualnych, literackich, plastycznych czy biorą udział w konkursach.  Metodyka zajęć dobrana do wieku i zdolności percepcyjnych dzieci, wpływa na rozwój dziecka i pozwala mu atrakcyjnie spędzić czas z rówieśnikami w Bibliotece. Maluchy chętnie wykonują prace ręczne, pod kierunkiem i z pomocą pracowników Biblioteki – w towarzystwie innych dzieci.

 

W tegorocznym programie odbywały się zajęcia literackie (Sekret Gryfa; Łąka z moich snów; Zimowanki-rymowanki; Straszne historie, Biuro detektywistyczne itp.), plastyczne (Koralikowa biżuteria; walentynki; Łapacze snów; Etui na telefon, filcowe breloczki itp.). Maluchy brały udział w grach stolikowych, robiły kolorowe, wiosenne kanapki, ozdoby z papieru czy bawiły się w Teatrzyk Kamishibai.

 

Dzieci biorące udział w tych działaniach mają możliwość realizacji swoich pomysłów, rozwijają wyobraźnię i zmysł artystyczny, uczą się zabawy w grupie. Wszystkie wydarzenia są starannie zaplanowane przez bibliotekarzy, dzieci mają zapewnione materiały do pracy oraz drobny poczęstunek.  Ferie z Biblioteką  to często świetna alternatywa dla czasu spędzanego w domu, przed komputerem lub telewizorem. Odczuwamy satysfakcję, że zajęcia w Bibliotece cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci oraz rodziców – często również biorących udział w organizowanych grach i zabawach.

Katalog Online

Kalendarz

poprzednim miesiącu maj 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31