Windykacja w bibliotece

czwartek, 31 październik 2013

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu przypomina Czytelnikom o terminowym zwrocie wypożyczonych zbiorów (książek, audiobooków), bez oczekiwania na upomnienie z naszej strony.

Zgodnie z Regulaminem Biblioteki termin ten wynosi 30 dni. Jednocześnie przypominamy, że za przetrzymywanie zbiorów ponad ww. termin naliczane są kary regulaminowe.

Biblioteka przypomina o zwrocie zaległych książek m. in. wysyłając upomnienia listem poleconym. Brak reakcji ze strony dłużnika skutkuje przekazaniem sprawy firmie windykacyjnej, która w imieniu Biblioteki zajmuje się windykacją długu.

Opłacenie kary za przetrzymywanie książek (oraz uregulowanie opłat za upomnienia) nie zwalnia Czytelnika ze zwrotu wypożyczonych książek.

W celu uniknięcia przykrych konsekwencji zachęcamy wszystkich do uregulowania swoich zobowiązań wynikających z Regulaminu, którego każdy z Czytelników (rodziców lub opiekunów – w stosunku do nieletnich) zobowiązał się przestrzegać w trakcie zapisu do MBP SCK w Mielcu.

W każdej placówce bibliotecznej znajduje się aktualny wykaz dłużników. Prośbę o sprawdzenie nazwiska na wykazie należy zgłosić osobiście dyżurującemu bibliotekarzowi.

Kolejny etap procesu windykacyjnego – wysłanie do firmy windykacyjnej STATIMA bazy dłużników (Czytelników, którzy pomimo upomnień nie rozliczyli się z Biblioteką) – nastąpi w dniu 14 listopada 2013 r.

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 48 1 2