IBUK LIBRA – kontynuacja

poniedziałek, 05 luty 2018

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu umożliwia swoim czytelnikom korzystanie z publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

Serwis IBUK LIBRA to dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Korzystanie z książek możliwe jest:

• we wszystkich placówkach MBP SCK w Mielcu,
  • na komputerach domowych, tabletach i telefonach* (do korzystania poza Biblioteką niezbędny jest kod PIN).

Od lutego 2018 roku czytelnicy mogą skorzystać z 1397 tytułów, do których dostęp uzyskuje się po:

• wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/,
  • założeniu konta**
  • zalogowaniu się do serwisu
  • podaniu (przy zakładaniu konta) kodu PIN***

!!! Uwaga:

Wszystkie Piny aktywne do lutego 2018 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych pinów!!!!

Czytelnik MBP SCK w Mielcu kod PIN może odebrać Czytelni Głównej oraz w każdej Filii mieleckiej Biblioteki >> dane teleadresowe

Tytuły (opisy bibliograficzne) książek dostępnych dla czytelników mieleckiej biblioteki znajdują się tak w naszym katalogu elektronicznym.

Opis bibliograficzny oznaczony jest informacją Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu PIN. Po odbiór kodu PIN zapraszamy do biblioteki

---------------------------------

*Aplikacja została przystosowana do działania na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min. 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres
http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

** Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google
a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do ww. serwisów, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

***W załączniku znajduje się instrukcja "IBUK Libra - Jak dodać kod PIN"

Zapraszamy do obejrzenia trzech filmików instruktażowych, które powinny pomóc w poruszaniu się po platformie IBUK Libra.

Filmiki instruktażowe dostępne są >>>  tutaj

Profil IBUK Libra na Facebooku

Aktualizacja: 5.02.2018 (ESa)