Tydzień Bibliotek – Filia nr 1

czwartek, 01 czerwiec 2017

Detektywistyczne zagadki… i nie tylko

Majowe świętowanie z książką już za nami. W dniach Tygodnia Bibliotek pracownicy Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprosili swoich czytelników do książkowej zabawy Zostań detektywem książkowym.

Każdy - zgłaszający chęć udziału w zabawie przechodził krótki (lecz intensywny) kurs obsługi komputerowego katalogu bibliotecznego SOWA. Następnie, korzystając z nowo nabytej wiedzy, mierzył się z zagadkami intelektualnymi, umieszczonymi w różnych książkach na terenie Biblioteki. W każdym odnalezionym woluminie znajdowała się kolejna łamigłówka odsyłająca do następnej książki. Po odszukaniu 8-9 tytułów, każdy z uczestników odbierał w pełni zasłużoną nagrodę.

Filia nr 1 nie zapomniała również o swoich najmłodszych czytelnikach. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16 w Mielcu z grupy Zwinne Wiewióreczki  złożyły nam piękne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Spędziliśmy razem miło czas czytając głośno bajki. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku. Na maluchy indywidualnie odwiedzające Filię nr 1 czekały zagadko-labirynty, kolorowanki oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom za wspólne biblioteczne świętowanie.

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu