Biblioterapia – Filia nr 7

wtorek, 06 czerwiec 2017

O plotkowaniu

O tym, że plotka jako narzędzie komunikacji społecznej jest bardzo popularną formą rozmowy – trudno zaprzeczyć. Jako zjawisko społeczne, plotka często niesie ze sobą negatywny przekaz. Stąd zagadnienie to było tematem warsztatów biblioterapeutycznych zorganizowanych w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

W zajęciach Po co komu plotka uczestniczyły dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Warsztaty miały na celu ukazanie mechanizmów powstawania, skutków i sposobów zapobiegania plotkom. Praca z dostępnym w Filii księgozbiorem łączyła przyjemne z pożytecznym. Na warsztat metodycznym wzięliśmy książkę Jabłka pana Peabody’ego   autorstwa Madonny, wiersz Plotka Marii Terlikowskiej oraz korzystaliśmy ze Słownika Języka Polskiego. Wspólna zabawa z notatką prasową, polegająca na skomplikowanym przekazie ustnym wywołała sporo śmiechu i refleksji, gdy okazało się, że informacja finalna jest tak różna od początkowej wersji przekazu. Zajęcia miały wymiar edukacyjny i zakończyły się pokazem fragmentów filmu Między prawdą a kłamstwem Zdzisława Szczepanika.

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu