Zajęcia edukacyjne – Filia nr 4

czwartek, 08 czerwiec 2017

Bibliotekarz?? - kto to taki?

Lekcja biblioteczna przybliżająca maluchom bibliotekę i tajemnice zawodu bibliotekarza odbyła się w Filii nr 4 mieleckiej Biblioteki w dniu 6 czerwca 2017 r. Przedszkolaki poznawały zasady samodzielnego korzystania z zasobów księgozbioru bibliotecznego.

Jak przystało na Bibliotekę inspiracją do spotkania z dziećmi było głośne czytanie książki Jaś Czytalski w bibliotece oraz dyskusja o książkach. Maluchy poznawały różnice między księgarnią a biblioteką oraz zasady gromadzenia i rozmieszczenia książek w bibliotece. Dzieciaki ogromnie zadziwiła ilość tomów na bibliotecznych półkach - gdyby wszystkie nasze książki wyszły teraz na ulice, toby powstał wąż długi na czterdzieści trzy kamienice. Maluchy dowiedziały jak, ile i na jaki okres czasu można wypożyczyć bajeczki. Na pytanie co zrobić, gdy bajka zaginie pomocą posłużyła historia o Franklinie, który zgubił książkę z biblioteki. Na pożegnanie małych czytelników były piękne, bajkowe zakładki do nowo wypożyczonych książeczek.

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu