Finał konkursu – Filia nr 5

poniedziałek, 19 czerwiec 2017

Ubrani w książkę… czyli Sleevface

Konkurs na fotografię metodą Sleevface w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu został rozstrzygnięty.

Sleeveface to zabawa z książką polegająca na tworzeniu fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. Powstający obraz jest złudzeniem prezentującym zabawne i kreatywne połączenie osoby i książki (bądź płyty). Czytelnicy Filii nr 5 mieleckiej Biblioteki dostarczyli prace, w których okładka książki została wkomponowana w zdjęcie w taki sposób, że widoczna jest  część twarzy, ciała bądź cała sylwetka. Każda praca wykonana była z dużą pomysłowością i humorem. Jury konkursowe składające się z czytelników Filii wybrało trzy zdjęcia, którym przyznano równorzędna miejsca. Prace zostały nagrodzone albumami fotograficznymi.

Konkurs był świetną zabawą i wpisał się w akcję promocji książki i czytelnictwa w miesiącu maju, w dniach obchodów Tygodnia Bibliotek .

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu