Lekcja biblioteczna – Filia nr 1

środa, 21 czerwiec 2017

Historia Mielca… muralami opowiedziana

Pasjonującą historię naszego miasta usłyszały przedszkolaki podczas spotkania z Grzegorzem Ziomkiem, prezesem Stowarzyszenia Odrodzony Mielec. Maluchy chłonęły lotniczą (i nie tylko) historię Mielca wprost z murali na ścianach garaży na osiedlu Szafera. Organizatorem i pomysłodawcą tego spotkania była Filia nr 1 naszej Biblioteki.

Murale ozdabiające ściany garaży na osiedlu Szafera prezentują komiksową historię Mielca w XX wieku. Malowidła powstały z inicjatywy Stowarzyszenie Odrodzony Mielec, zaś wykonawcą jest Wojciech Rokosz, artysta malarz. Historia prezentowana w formie obrazów bardzo zaciekawiła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16 w Mielcu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały samoloty produkowane w mieleckich zakładach, mielecki stadion i basen sprzed lat oraz dowiedziały się, czym zasłynął profesor Szafer i bracia Działowscy. Edukacja przez obraz stanowi inspirację do aktywnej twórczości - poszukiwania wiadomości z zakresu dziejów naszego miasta.

Tekst i foto: M.Nowakowska

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu