Elektroniczne udostępnianie zbiorów...

poniedziałek, 23 kwiecień 2018

Elektroniczne udostępnianie zbiorów

Od 1 sierpnia 2017 r. komputerowa obsługa wypożyczeń i zwrotów są prowadzone przez następujące placówki:

• Filia nr 1, ul. Botaniczna 4
  • Filia nr 2, ul. Żeromskiego 22 (Szpital Powiatowy)
  • Filia nr 4, ul. Mickiewicza 2
  • Filia nr 5, ul. Mickiewicza 2
  • Filia nr 7, ul. Zygmuntowska 14

W związku z tym każdy czytelnik otrzymuje plastikową kartę biblioteczną, która jest dokumentem upoważniającym do korzystania z ww. placówek mieleckiej biblioteki.

Zapisanie się czytelnika do jednej z nich pozwala na korzystanie z usług wszystkich ww. filii, bez ponownego wypełniania Kart zapisu.

W przyszłości po pełnym wdrożeniu systemu informatycznego we wszystkich placówkach MBP SCK w Mielcu zasada ta dotyczyć będzie całej mieleckiej sieci bibliotek publicznych.

W dniu 1 sierpnia 2018 r. dołączy do nich Filia nr 6 oraz Filia nr 6 Oddział dla Dzieci.

Pierwsza karta biblioteczna wydawana jest bezpłatnie.
Za wydanie kolejnej karty (zagubienie, zniszczenie) będzie pobierana opłata, zgodnie z Cennikiem (załącznik do Regulaminu Biblioteki).

Czytelnik jest zobowiązany do okazania karty w momencie wejścia do wypożyczalni.

Brak karty bibliotecznej uniemożliwia wypożyczenie książek (i innych zbiorów bibliotecznych).

• Właściciel Karty jest odpowiedzialny za wszystkie dokumenty wypożyczone na jej podstawie.
  • O jej zagubieniu należy niezwłocznie powiadomić Bibliotekę.
  • Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za posługiwanie się Kartą przez osoby trzecie do momentu jej zablokowania (zgłoszenia utraty Karty przez jej właściciela).

LOGOWANIE do konta czytelnika >>> krótka instrukcja w załączniku (do pobrania na dole strony).

Czytelnik posiadający aktywne elektroniczne konto ma do niego dostęp poprzez elektroniczny katalog Biblioteki.

Po zalogowaniu do systemu bibliotecznego dostępne są m. in. funkcje:

• zmiany hasła,
  • sprawdzania stanu konta czytelniczego,
  • dokonywania prolongaty (przedłużenia terminu zwrotu książek),
  • sprawdzenia historii wypożyczeń (dotyczy tylko wypożyczeń elektronicznych).

Funkcje rezerwacji i zamawiana książek w chwili obecnej nie są jeszcze aktywne z poziomu katalogu.

Aktualizacja: (ESa): 23.04.2018
(ESa): 31.07.2017