"Kultura na Widoku" w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu

czwartek, 26 październik 2017

Fundacja „Legalna Kultura” po raz czwarty zorganizowała akcję „Kultura na Widoku”.

Kultura Na Widoku to projekt, który dając dostęp do kilkuset utworów pokazuje niezwykle bogactwo legalnych źródeł i udowadnia, że kultura jest na wyciągnięcie ręki.

Sercem projektu jest strona internetowa.

Dostęp do niej umożliwiają m. in. plakaty z kodami QR, dzięki którym można uzyskać bezpłatny dostęp do muzyki, filmów, audiobooków i wirtualnych spacerów po wybranych muzeach i galeriach świata.

Plakaty z kodami QR dostępne są:

• na holu głównym w Budynku Głównym MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2,
  • na Filii nr 4 / Filii nr 5  Biblioteki przy ul. Mickiewicza 2
  • przy Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP SCK w Mielcu (hol Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Biernackiego 6).

Dzięki kodom QR znajdującymi się na plakacie można m. in. uzyskać dostęp do:

muzyki

• najnowszej płyty Patrycji Markowskiej, Darii Zawiałow, Sarsy, Taco Hemingwaya,
  • koncertu O.S.T.R
  • muzyki z filmu o Michalinie Wisłockiej „Sztuka kochania”

audiobooki, to m. in.

• „Lala” Jacka Dehnela (wielokrotnie nagradzana powieść)

dla dzieci

• nastrojowe kołysanki („Mała płyta” Jerza Igora) czy „Papparapa” Joanny Jabłczyńskiej.
  • książka „Masz prawa człowieku”

na wielbicieli kina czeka wybór filmów polskich i zagranicznych, m. in.:

• „Dług” Krzysztofa Krauzego,
  • „Dzień świra” Marka Koterskiego
  • „Uwikłanie” Jacka Bromskiego
  • „Iron Sky”,
  • „Weronika postanawia umrzeć”,
  • „Niebo nas Sacharą”
  • „Lato muminków”.

Podróżnicy znajdą tu możliwość wirtualnego odwiedzenia wyjątkowych muzeów i galerii.

Utwory w Kulturze Na Widoku adresowane są do wszystkich grup wiekowych.

Akcja wychodzi naprzeciw współczesnemu odbiorcy, który coraz częściej szuka muzyki, filmów i książek w Internecie.

Korzystanie z kodów jest bezpłatne i legalne, a jak dowodzą badania brak wiedzy o bogactwie legalnych zasobów powoduje, że Polacy (często nieświadomie) sięgają do pirackich serwisów.

Czasem warto włożyć trochę wysiłku, by przekonać się, że kultura w sieci nie musi być droga. Ale na pewno powinna być legalna. - mówi Wojciech Malajkat

Kultura na Widoku, pokazuje, że istnieje szansa na to, by uczciwie, bezpłatnie lub
w niskiej cenie ściągnąć i przeczytać książkę, obejrzeć film, posłuchać dobrej muzyki.  – mówi Danuta Stenka

Kultura Na Widoku to prezentacja, która daje dostęp do kultury w sposób zgodny z prawem i wolą twórców.

Projekt dofinansowany przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury.

Partner strategiczny: Firma GLS, która dostarcza plakaty Kultury Na Widoku.

Partnerzy:
Urząd Miasta Rzeszowa,
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie,
Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej,
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni,
PKP Intercity,
AMS,
Gargulio,
M.R. Sound,
Instytut Badań Przestrzeni Publicznej,
Kawałek Świata – Media,
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ