Barwy Mojej Ojczyzny – VII edycja - podsumowanie

poniedziałek, 30 październik 2017

Zakończyły się zmagania uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych  w Konkursie poezji i piosenki Barwy Mojej Ojczyzny, który odbył się w dniach 24 i 25 października 2017 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Barwy Mojej Ojczyzny to konkurs wpisany  na stałe w kalendarz imprez kulturalnych powiatu mieleckiego. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu  i Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Mieleckiego - Zbigniewa Tymuły.

W tym roku podczas eliminacji szkolnych wzięło udział 150 uczniów, zaś do etapu powiatowego zgłoszonych zostało 80 uczniów z 25 szkół powiatu mieleckiego.

W pierwszym dniu zmagań konkursowych - 24 października 2017 zaprezentowało się 44 gimnazjalistów, w tym  26 recytatorów i 18 uczestników w kategorii śpiew.

Jury w składzie:

Piotr Wyzga – przewodniczący – muzyk, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu,

Agnieszka Lorynowicz – polonista, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu,

Marta Nowakowaska – instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu

wyłoniło najlepszych.

W kategorii recytacja:

I miejsce: Julia Mazur (Gimnazjum nr 2 w Mielcu)

II miejsce: Julia Sosińska (Gimnazjum ZS w Chorzelowie)

III miejsce: Igor Cena (Gimnazjum nr 2 w Mielcu)

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Ochał (Gimnazjum nr 2 w Mielcu); Marcin Chruściel (Gimnazjum w Woli Mieleckiej); Gabriela Leś (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje)

W kategorii piosenka:

I miejsce: Maria Miś (Gimnazjum w Gawłuszowicach)

II miejscea: Kinga Chrobak (Gimnazjum nr 4 w Mielcu)

III miejsce: Klaudia Litwin (Gimnazjum nr 2 w Mielcu)

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Jędrzejowska (Gimnazjum w Czerminie); Emilia Król i Wiktoria Smoleń (Gimnazjum nr 3 ZSO nr 1 w Mielcu); Aleksandra Malczyńska (Gimnazjum w Przecławiu).

Ponadto  przyznano nagrody  dodatkowe.

Nagrodę Prezesa PTG Sokół 1893 otrzymała Marzena Wilk (Gimnazjum w Radomyślu Wielkim); Nagrodę Dyrektor MBP otrzymali Filip Jagódka (Gimnazjum w Czerminie) i Amelia Drzymała (Gimnazjum w Tuszowie Narodowym); Nagrodę Organizatora powędrowała do Karoliny Zięby (Gimnazjum w Czerminie).

25 października 2017, w drugim dniu finałowych przesłuchań zaprezentowało się 35 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jury – w składzie:

Tomasz Łępa – przewodniczący - dziennikarz, redaktor Radia Leliwa

Jolanta Strycharz – Dyrektor MBP SCK w Mielcu

Regina Kopeć-Chruściel – polonista, bibliotekarz Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec

Po wysłuchaniu uczestników przyznało:

W kategorii recytacja:

I miejsce: Ignacy Skiba (ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu)

II miejsce: Justyna Dudek (Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu)

III miejsce: Aleksandra Gracz (III LO ZST w Mielcu)

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Bigos (Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu); Aleksandra Kościelna (I LO w Mielcu); Natalia Kłoda (Zespół Szkół Ekonomicznych).

W kategorii piosenka:

I miejsce: Anna Starzyk (Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu)

II miejsce: Jan Szynal (II LO w Mielcu)

III miejsce: Maria Zalotyńska (II LO w Mielcu)

Wyróżnienia: Zuzanna Żybula (I LO w Mielcu); Weronika Kizior (ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu); Anna Mądziel (I LO w Mielcu)

Przyznane zostały również nagrody dodatkowe:

Nagrodę Prezesa PTG Sokół 1893 otrzymała Weronika Machnik (III LO ZST w Mielcu)

Nagrodę Dyrektor MBP – Lena Mazurkiewicz (LO ZS w Przecławiu) oraz Wiktoria Bąk (Zespół Szkół Budowlanych  w Mielcu)

Nagrodę Organizatora otrzymała Anita Róg (II LO w Mielcu)

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Mieleckiego, Gminy Miejskiej Mielec – Radzie os. Kilińskiego oraz Firmie Eldan.

Nad przebiegiem całości czuwała Emilia Żola – pomysłodawczyni i koordynator konkursu oraz Joanna Prokop-Juszczak – obie panie są bibliotekarkami Filii nr 4 MBP SCK w Mielcu.

poprzednim miesiącu sierpień 2018 następnym miesiącu
week 31 1 2 3 4 5