Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – WLDiM

wtorek, 07 listopad 2017

Dorotkowe opowieści

5 listopada przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – mieleckiej Biblioteki Publicznej pojawili się bohaterowie z krainy Oz, którzy na wyprawę do Szmaragdowego Grodu zabrali ze sobą maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Mielcu.

Wypożyczalnia Dziecięca - Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu od kilku już lat angażuje do pracy na ten dzień ulubieńców dziecięcych bajek i baśni. W tym roku bibliotekarki postanowiły zaskoczyć swoich czytelników i 6 listopada 2017 r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Mielcu pojawili się bohaterowie książki Czarnoksiężnik z Krainy Oz L. Franka Bauma - Dorotka z pieskiem Toto, głupiutki Strach i tchórzliwy Lew. Opowiedzieli oni przedszkolakom, jak wędrowali razem do Szmaragdowego Grodu. Okazuje się, że chociaż powieść L. Franka Bauma ma już prawie 120 lat to nadal bawi i wzrusza coraz to nowe pokolenia czytelników.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania dziecięcych zainteresowań czytelniczych. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, słownictwo. Czytanie bajek to doskonała okazja dla rodziców i dzieci na wspólne spędzenie czasu bez tabletu czy smartfona.

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu