Spotkanie - Pałacyk Oborskich w Mielcu

wtorek, 07 listopad 2017

Mieleckie Zaduszki


Listopad to czas zadumy i przywoływania w pamięci tych, których nie ma już razem z nami. Wspominanie osób, które na trwałe zapisały się w historii naszego miasta – Marii Błażków, Janusza Kapuścińskiego i Mieczysława Działowskiego miało miejsce podczas spotkania w dniu 3 listopada 2017 r. w Pałacyku Oborskich w Mielcu. Mieleckie Zaduszki odbyły się z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej - Grupy Literackiej Słowo i Klubu Środowisk Twórczych, organizatorem zaś spotkania było Muzeum Regionalne SCK w Mielcu i Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu.


Spotkanie Przybywają duszki na mieleckie Zaduszki, które prowadziła Jolanta Strycharz, dyrektor mieleckiej Biblioteki miało bardzo klimatyczny charakter. Pełna sala przybyłych w ten wyjątkowy wieczór gości, stylowe wnętrza Pałacyku, nastrojowa muzyka Leonarda Cohena w wykonaniu Macieja Kulpy, wyjątkowa oprawa poetyczna i prozatorska spotkania wywołała uśmiech i ciepło w sercach wszystkich zgromadzonych oraz sprawiły, że nasi mieleccy Nieobecni – twórcy kultury naszego miasta – pozostali w naszej pamięci…

Zaduszki były również okazją do promocji albumu Klubu Środowisk Twórczych Malarstwo – życie sztuką jest.

 

Tekst i foto: M. Nowakowska

 

 

Katalog Online

Kalendarz

poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31