Szkolenie bibliotekarzy – Filia nr 7

czwartek, 16 listopad 2017

Warsztaty z metody kamishibai odbyły się w Filii nr 7 Biblioteki przy ul. Zygmuntowskiej 14. Szkolenie bibliotekarzy z zakresu metody pracy z dziećmi przy wykorzystaniu Teatrzyku kamishibai poprowadziła Agnieszka Kopera i było zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Koło Mielec przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu.

Kamishibai jako sztuka opowiadania bajek pochodzi z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka). Teatrzyk kamishibai zwany papierowym teatrem, teatrem obrazkowym czy teatrem narracji to sztuka opowiadania bajek, baśni, opowiadań za pomocą drewnianego pudełka i ilustrowanych kart. Metoda ta ma wymiar biblioterapeutyczny - pomaga osiągnąć efekt koncentracji u dzieci, pobudza kreatywność i wyobraźnię, wytwarza magiczny nastrój.

Zastosowanie teatrzyku kamishibai jako jednej z metod pracy z dziećmi jest wykorzystywana w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu od kilku lat.

Tekst i foto:. M.Nowakowska

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu