Legendy polskie – Filia nr 6 Oddział dla dzieci

czwartek, 16 listopad 2017

Legendy są pierwszymi opowieściami przybliżającymi dziecku historię narodu i uczącymi odróżniać dobro od zła. Ta forma narracji mająca wymiar edukacyjny jest tematem cyklu spotkań Legendy polskie z dziećmi – w Filii nr 6 Oddział dla dzieci - Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

Lekcja biblioteczna Legendy polskie zapoczątkowała serię spotkań z uczniami SP nr 8 w Mielcu i SP nr 9 w Mielcu. Dzieci poprzez atrakcyjną formę przekazu treści za pomocą podań i różnych zabaw poznają najważniejsze legendy związane z dziejami Krakowa, Warszawy czy poznają historię Mielca. Dzieciaki wyruszyły w podróż pociągiem, zatrzymując się na stacji Kraków - w której poznały Legendę o smoku wawelskim ; Legendę o skarbach krzysztoforskich ; Legendę o wieży Kościoła Mariackiego ; Legendę o Wandzie, co nie chciała Niemca ; Legendę o zaczarowanych gołębiach ; Legendę o żółtej ciżemce ; Legendę o Panu Twardowskim, który się z diabłem bratał ; Legendę o żydowskim weselu. Kolejna stacja, Warszawa przybliżyła historię o Złotej kaczce ; Bazyliszku; Legendę o warszawskiej syrence ; Legendę o Warsie i Sawie i Legendę o kamiennym niedźwiedziu. Młodzi mielczanie mieli też okazją poznać dzieje rodu Gryfitów związanych z ich rodzinnym miastem.

Spotkanie zakończyło się quizem z wiedzy o legendach.

Lekcja biblioteczna została przygotowana w oparciu o księgozbiór znajdujący się w Bibliotece.

poprzednim miesiącu maj 2018 następnym miesiącu
week 18 1 2 3 4 5 6