Lekcja biblioteczna – Filia nr 6 Oddział dla dzieci

wtorek, 21 listopad 2017

Książka naszym przyjacielem

O tym, że książki i czytanie wywołują pozytywne emocje – sprawiają przyjemność i pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości… przekonali się pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu podczas spotkania tematycznego Książka naszym przyjacielem w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie poznawali poszczególne etapy powstawania książki, a co za tym idzie – zawody związane z wydawnictwem – autora, ilustratora, składacza, drukarza, introligatora, księgarza, czy w końcu bibliotekarza. Jak bibliotekarz to i biblioteka, w której są różnego rodzaju książki  - małe, duże, do nauki, zabawy, słuchania. Po przyswojeniu sporej dawki wiedzy – nastąpił czas zabawy. Dzieciaki losowały kartoniki z literkami i miały podać tytuł bajki lub postać na wylosowaną literkę. Za prawidłową odpowiedź dzieci mogły przybić pieczątkę Przyjaciel biblioteki. Kolejną zabawą było odsłanianie kolorowych kółek pod którymi była ilustracja z bajki.

Książka wszechstronnie wspiera rozwój dziecka, stąd popularyzowanie czytelnictwa spełnia ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Spotkania w bibliotece mają na celu edukację i zapoznanie dziecka z biblioteką. Miejmy nadzieję, że dla naszych pierwszoklasistów książką zostanie przyjacielem na zawsze.

poprzednim miesiącu maj 2018 następnym miesiącu
week 18 1 2 3 4 5 6