Warsztaty biblioterapeutyczne – Filia nr 7

środa, 22 listopad 2017

W Ogrodzie dobrych słów

O tym, dlaczego warto używać pozytywnie brzmiących – pięknych słów i dlaczego warto mówić dobrze, dowiedziały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 podczas warsztatów biblioterapeutycznych w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Zygmuntowskiej 14.

Piękne słowa, takie jak: kocham Cię, lubię Cię, potrzebuję Cię, dobrze, że jesteś oraz proszę, przepraszam, dziękuję – są bardzo ważne, podnoszą jakość naszego życia i sprawiają, że czujemy się dobrze. Edukacja najmłodszych w zakresie uczuć, empatii pomaga dziecku odnajdywać się w życiu i podnosi poczucie jego bezpieczeństwa. Maluchy poprzez zabawę wchodzą w świat współodczuwania i uczą się kształtować relacje z innymi ludźmi.

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w Tańcu motyla – przy dźwiękach muzyki weszły do świata bajki przez magiczną bramę, by wysłuchać opowieści kamishibai – bajki terapeutycznej autorstwa Doroty Bełtkiewicz. Maluchy zastanawiały się jakie znają ciepłe słowa i zwroty i dlaczego warto ich używać. Każde z dzieci mogło obdarować swojego kolegę/koleżankę papierowym kwiatem. Każdy kwiat miał inny kolor symbolizujący  jakieś miłe słowo. Sprawiło to dzieciakom mnóstwo radości i wywołało niejeden uśmiech na małych buziach…

Zajęcia biblioterapeutyczne mają wymiar edukacyjny, terapeutyczny i mają istotny wpływ na rozwój dziecka. Poprzez kształtowanie zasad społeczno-moralnych małego człowieka stają się pomocnym narzędziem w rozwiązywaniu dziecięcych problemów.

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu