Dzień Pluszowego Misia – Filia nr 6 Oddział dla dzieci

środa, 22 listopad 2017

Na Urodzinach pluszowego Misia

Przedszkolaki oraz pierwszoklasiści dostali zaproszenie na Urodziny. Misiowe przyjęcie odbywało się w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Tańskiego 4a.

Lekcja biblioteczna z Misiem w roli głównej zabrała dzieciaki do misiolandii. Maluchy dostały bilety i przy dźwiękach misiowej piosenki udały się w podróż do krainy misiów. Oprócz różnych zabaw i zagadek, maluchy miały okazję poznać historię pluszowego Misia – Teddy’ego, związaną z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Theodorem Rooseveltem. Dzieci poznawały różne niedźwiedzie – te bajkowe i takie ogromne, prawdziwe oraz z dumą zaprezentowały swoje, przyniesione z domu – misie. Zwieńczeniem spotkania było głośne czytanie bajki Mały Miś i jak na urodziny przystało degustacja małego co nieco z puchatkowych zapasów.

Biblioteczne misie dziękują dzieciakom za udane urodzinowe przyjęcie i zapraszają na kolejne - za rok!

Tekst i foto: M. Nowakowska

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu