Ferie zimowe - Biblioteka

poniedziałek, 05 luty 2018

Ferie w Bibliotece

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych.  Wiele dzieci wzięło udział w zajęciach organizowanych przez agendy i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Tradycyjnie już – było niezwykle pomysłowo, kreatywnie i radośnie…

Zajęcia organizowane przez wszystkie oddziały biblioteczne mają charakter zajęć plastycznych, literackich, warsztatów rękodzielniczych, różnego rodzaju konkursów i zabaw umysłowych, zręcznościowych.

Dzieci wyczarowywały przepiękne, kolorowe ośmiorniczki z materiałów, tworzyły kartki walentynkowe, ozdabiały przedmioty metodą decoupage, tworzyły książkę sensoryczną, obrazy z tkaniny i przepiękną biżuterię. Nie zabrakło zajęć ruchowych, takich jak Mega odlotowa gra podłogowa, Turnieju gier stolikowych czy zajęć literacko-geograficznych – związanych z podróżą do Indii.

Wszystkie zajęcia są przygotowywane przez bibliotekarzy pracujących w agendach i filiach mieleckiej Biblioteki,  w oparciu o księgozbiór dziecięcy znajdujący się w naszej Bibliotece. Ferie w Bibliotece -  to stała pozycja działalności kulturalno-edukacyjnej naszej Biblioteki, którą charakteryzuje pomysłowość, kreatywność i pedagogiczne ujęcie tematów. Efektem pracy Bibliotekarzy są zapełnione - uśmiechniętymi buźkami dzieci – oddziały biblioteczne.

Tekst i foto: M.Nowakowska

poprzednim miesiącu kwiecień 2018 następnym miesiącu