Ferie w Bibliotece – zakończenie

poniedziałek, 12 luty 2018

Zakończyły się ferie zimowe 2018. Wzorem ubiegłych lat, Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu włączyła się w organizację zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających ten wolny czas w mieście.

Każda z agend i filii Biblioteki Publicznej udostępniająca księgozbiór dziecięcy przygotowała cykl różnorodnych zajęć dla najmłodszych czytelników, mających charakter warsztatów artystyczno-edukacyjnych. Uczestnicy zajęć mieli możliwość realizacji swoich pomysłów podczas prac plastycznych, zajęć literackich, ruchowych, gier planszowych i towarzyskich. Świetnym pomysłem wpływającym na kreatywność u dzieci były rożnego rodzaju prace manualne, rozwijające wyobraźnię i pozwalające odkrywać talenty i możliwości dziecka. Maluchy chętnie uczestniczyły w zabawach plastycznych, wpływających na estetyką i wykształcających zmysły artystyczne.

Metodyka zajęć dobrana do wieku i zdolności percepcyjnych dzieci wpływa na wszechstronny rozwój dziecka i pozwala mu atrakcyjnie spędzić czas z rówieśnikami w Bibliotece. Ferie z Biblioteką  to stała pozycja działalności edukacyjno-kulturalnej Biblioteki – ciesząca się zainteresowaniem wśród najmłodszych naszych użytkowników oraz ich rodziców i opiekunów.

Zapraszamy za rok do kolejnej zimowej zabawy!

Tekst i foto: M.Nowakowska

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu