Finał konkursu literackiego – Filia nr 4

czwartek, 15 marzec 2018

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – w myśl słów Wisławy Szymborskiej wpisuje się konkurs czytelniczy Książka na niepogodę, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 14 marca  w Filii nr 4 naszej Biblioteki. Zwycięzcami konkursu zostali czytelnicy Filii nr 4, którzy wypożyczyli i przeczytali największą liczbę książek.

W grudniu ubiegłego roku Filia nr 4 ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika. Laureaci konkursu zostali wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych…

Nagrodzeni zostali:

W kategorii wiekowej 0-6 lat

I miejsce – Łukasz Sitko

II miejsce – Karolina Jachyra i Alan Zakulecki

Wyróżnieni: Zofia Turbak, Piotr Turbak, Aleksandra Piekarska, Maria Gurbała, Maja Skowron, Eliza Grzelak, Michał Skowron, Nikodem Robak, Natalia Robak.

W kategorii wiekowej 7-10 lat

I miejsce – Eliza Wójcik

II miejsce – Piotr Drzewiecki, Anna Gurbała i Wiktoria Jachyra

Wyróżnieni: Natalia Wójcik, Michał Róg, Natan Zakulecki, Wiktoria Perliceusz, Emilia Turbak, Jakub Świst, Maria Ziętek, Sylwia Piasecka, Gabriela Burczy, Anna Rec, Zuzanna Ziętek, Jakub Łempa, Antoni Zasowski

W kategorii wiekowej 11-15 lat

I miejsce – Emilia Bielaska

II miejsce – Aleksandra Dubiel i Agnieszka Pająk

Wyrózniona - Alicja Divile

Konkurs, którego celem jest popularyzacja zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz podniesienie poziomu czytelnictwa i korzystania ze zbiorów został przeprowadzony w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Mickiewicza 2.

Wszystkim najlepszym czytelnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego, aktywnego korzystania z księgozbioru bibliotecznego. Sam konkurs udowadnia, że Książka - niekoniecznie jest tylko na niepogodę!

poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu