Inne

Miniony weekend obfitował w mnóstwo wydarzeń zorganizowanych dla Pań z okazji ich święta w Bibliotece przy ul. Kusocińskiego 2. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Mieleckiej Strefy Kobiet odbyły się w sobotę i niedzielę, 7-8 marca 2020 r. i objęte były patronatem Prezydenta Miasta Mielca.

 

Świętowanie Dnia Kobiet w Bibliotece obfitowało w szereg spotkań i atrakcji przeznaczonych dla kobiet. Niezwykłym powodzeniem cieszyły się warsztaty stylizacji ubioru. Jakub Smoleń podpowiadał kobietom arkana doboru ubioru z uwzględnieniem sylwetki, typu urody itd.

 

Panie miały możliwość wykonania makijażu i fachowego poradnictwa od wizażystek z Mary Kay; konsultacji specjalistów żywienia z Centrum Dietetycznego Projekt zdrowie. Prozdrowotnych konsultacji udzielali lekarze dermatolodzy w ramach Profilaktyki raka piersi, szyki macicy i skóry. W zakresie zdrowia psychicznego odbyły się warsztaty Ilony Bajorek Jak być szczęśliwą kobietą.


Nie zabrakło tematyki bezpieczeństwa osobistego w prelekcji i pokazie sztuk walki w wykonaniu policjantów KP Policji w Mielcu czy malarskich refleksji Magdaleny Smolis i Aleksandry Sokół.


Niezwykłym powodzeniem cieszył się taniec zumby w wykonaniu trenerki z Calypso Mielec.  Wprawił on uczestników w wyśmienity humor, podobnie jak konkurs makijażu w wykonaniu Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca, Pawła Pazdana oraz mieleckich sportowców. Trzeba przyznać, że Panowie spisali się na medal.

 

Natomiast w niedzielę, 8 marca zaprosiliśmy Państwa na wernisaż wystawyZwykła/Niezwykła kobieta”. Składającej się z prac mieleckich twórców oraz  spotkanie autorskie z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną, podczas którego  Krystyna Czubówna czytała fragmenty najnowszej książki Krystyny Gucewicz Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie.

 

Dziękujemy wszystkim – organizatorom i uczestnikom, że spędzili z nami ten wyjątkowy weekend w Bibliotece, a wszystkim Paniom, nie tylko w dniu ich święta, życzymy wielu miłych chwil (także z dobrą literaturą) i zapraszamy do Biblioteki przez cały rok!

Biblioteka przy ul. Kusocińskiego 2

piątek, 25 październik 2019

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 udostępnia swoje zbiory od wtorku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.

 

W niedzielę zapraszamy naszych Czytelników do udziału w organizowanych wydarzeniach oraz odwiedzania Galerii wystawienniczej. W niedzielę będzie również możliwość zwrotu książek. Czekamy na Was od 14.00 do 20.00.

Impreza plenerowa "Piknik podróżniczy"

poniedziałek, 19 sierpień 2019

O tym jak Biblioteka „obudziła mielecką Starówkę”

 

Impreza plenerowa Piknik podróżniczy została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu w niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. w Rynku naszego miasta.

 

Piknik podróżniczy wpisuje się w projekt budzimy mielecką Starówkę. W ramach bibliotecznej zabawy odbyły się warsztaty podróżnicze przeprowadzone w blokach tematycznych: Hiszpańskie flamenco; Rajska Tajlandia; Ale Meksyk.


Podczas zajęć dzieci śpiewały piosenki, tańczyły hiszpańskie flamenco i paso doble w oryginalnych strojach, słuchały dalekich opowieści i uczyły się obcych słów, przymierzały tajskie sarongi, hiszpańskie i meksykańskie stroje, bawiły się etnicznymi zabawkami czy grały na bębnach górskiego plemienia Karen, znanego z „długich szyi”…

 

Podczas imprezy nieocenioną pomoc w animacjach – malowanie twarzy, modelowanie baloników - zapewniła młodzież z Fundacji Klub Młodych Liderów.


Piękne niedzielne i słoneczne popołudnie, wspaniała atmosfera rodzinnej imprezy i bogaty program organizatorów sprawiły, że mnóstwo mielczan uczestniczyło w bibliotecznej zabawie. Warsztaty podróżnicze przygotowane przez firmę Poznajemy Świat corocznie są organizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu i oprócz gwarantowanej dobrej zabawy mają walor poznawczo-edukacyjny. Te, zorganizowane w Rynku naszego miasta sprawiły, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice chętnie uczestniczyli w imprezie, która niewątpliwie „obudziła mielecką Starówkę” w niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku…

Wieczór gier i zabaw – Filia nr 4

wtorek, 16 kwiecień 2019

 

Miłośnicy popularnych planszówek wzięli udział w Wieczorze gier planszowych organizowanym w piątkowy wieczór, w Filii nr 4 przy ul. Mickiewicza 2.

 

Pomysł zorganizowania Wieczoru gier planszowych był pokłosiem konkursu plastycznego – na zaprojektowanie gry planszowej inspirowanej serią książek Nela - mała reporterka. Nagrodzone prace pięciorga laureatów były pretekstem do zorganizowania spotkania, podczas którego można było miło spędzić piątkowy wieczór…


Pomysł był jak najbardziej trafiony, bo na spotkanie w Filii nr 4 przy ul. Mickiewicza 2 przybyli licznie miłośnicy gier planszowych. Wyjątkowa weekendowa atmosfera udzieliła się wszystkim. Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą swoje gry i  korzystali z planszówek bibliotecznych. Przybyła również ekipa z Klubu Gier Planszowych ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu. Towarzysząca rozgrywkom loteria fantowa z drobnymi upominkami i degustacja czekolady (w piątek obchodzony był Dzień Czekolady) sprawiła, że Wieczór gier planszowych pozostawił po sobie niezapomniane wrażenie.

Ogólnopolska akcja czytelnicza

środa, 13 czerwiec 2018

Jak nie czytam, jak czytam

 

W dniu 8 czerwca, dokładnie o godzinie 10.00 - w całej Polsce organizowane są masowe akcje publicznego czytania. Tegoroczne mieleckie bicie rekordu w największej liczbie osób czytających w jednym czasie odbyło się na dziedzińcu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mielcu.


Ogólnopolska akcja Jak nie czytam, jak czytam organizowana przez biblioteki, skierowana jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Promocja czytania i inicjowanie mody na książkę wychodzi naprzeciw systematycznemu spadkowi czytelnictwa wśród dorosłych Polaków i ma na celu wspieranie aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. 

Do takiej inicjatywy nie musieliśmy przekonywać uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mielcu. Dzieciaki tłumnie przybyły na dziedziniec szkolny, by poczytać sobie w towarzystwie pięciu Czarownic z Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Naczelna biblioteczna wiedźma zainicjowała czytanie - wierszem Czarownice pochodzącym ze zbiorku Małgorzaty Strzałkowskiej Wiersze, że aż strach!

Wspólnemu czytaniu towarzyszyło sporo radości i zabawy, zwłaszcza przy szybkim powtarzaniu tekstu Nad rzeczułką po Swarzędzem przędą przędzę cztery jędze… Nie brakowało odważnych do zmierzenia się z trudnymi i bardzo zabawnymi wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej. Tak przygotowani przystąpiliśmy do bicia rekordu czytania – około sto trzydzieścioro dzieci w towarzystwie pięciu Czarownic oraz nauczycieli i opiekunów ze szkoły rozsiadło się wygodnie na trawie, by poczytać swoje książki.

 

Rekord pobity – można wrócić do pracy:

 

Bladym świtem, poprzez lochy i piwnice,

Szły [wróciły] do pracy cztery rude czarownice,

Szły do pracy czarownice,

Powiewały im spódnice,

A spod spódnic wystawały nogawice…

 

Dziękujemy Dyrekcji oraz nauczycielom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mielcu za otwartość i współpracę, a wszystkim dzieciom gratulujemy rekordu i dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

Link do strony

 

Tekst i foto: M.Nowakowska

Uwaga! Awaria!

środa, 16 maj 2018

Ze względu na awarię techniczną Filia nr 6 MBP SCK w Mielcu

przy ul. Tańskiego 4a

16 maja 2018 roku (środa) będzie nieczynna.

Katalog Online