Tydzień Bibliotek w Fili nr 6

środa, 14 maj 2014

Trwa Tydzień Bibliotek przebiegający w tym roku pod chłonnym hasłem Czytanie zbliża pokolenia. Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Tańskiego 4a także włączyła się w organizację spotkań, wystaw i czytelniczych konkursów przygotowanych dla czytelników specjalnie na ten Tydzień.

Filia nr 6 Oddział dla Dzieci ogłosiła konkurs na bajkową zakładkę do książki. Odwiedzające Filię dzieci mogły wziąć udział w literackim poranku z książką, bajką i zagadką. Pracownicy Filii Iwona Kubik i Bożena Głodek przeprowadziły także z dziećmi zajęcia z głośnego czytania wierszy Na straganie i Kaczka dziwaczka. Grupa VII z Przedszkola Miejskiego nr 8, która wzięła udział w tym spotkaniu świetnie poradziła sobie z tak trudnym zadaniem, jakim było czytanie tekstów bez wcześniejszego przygotowania.

13 maja natomiast o godzinie 11.00 w Filii nr 6 Oddział dla Dzieci z najmłodszymi czytelnikami pragnącymi poznać dzieje naszego miasta spotkał się Pan Józef Witek, autor książki Historia Mielca dla dzieci. Wierszowane opowieści o naszym mieście wzbudziły szczere zainteresowanie, zwłaszcza wiersze o mieleckim zamku i mieleckim targu. Miłym akcentem spotkania był upominek specjalnie przygotowany dla Pana Józefa Witka: dzieci wykonały herb naszego miasta w ciekawej technice plastycznej.

Filia nr 6 dla Dorosłych zorganizowała  natomiast wystawę prac plastycznych zaprzyjaźnionego z Filią artysty Pana Wiesława Skowrońskiego.  Prace o różnorodnej tematyce cieszą oczy odwiedzających Filię i samych pracowników. Pan Wiesław Skowroński systematycznie wystawia swoje prace w tej Filii, ale nigdy jeszcze nie było ich tak wiele. Zazwyczaj są to dwa lub trzy obrazy. Ciekawym obrazem wiszącym w Filii nr 6 jest podarowany przez Pana Wiesława Bibliotece obraz mola książkowego, który chroni księgozbiory przed prawdziwymi molami.

Tydzień Bibliotek jest takim czasem w życiu każdej Biblioteki, kiedy to następuje kumulacja atrakcji przygotowywanych dla czytelników w każdym wieku. Są to zintensyfikowane działania, które biblioteki wykonują przez cały rok kalendarzowy, ale specjalnie na ten tydzień między 8 a 15 maja tych działań jest tak wiele, aby każdy mógł się przekonać o tym, jak istotnym ogniwem w działalności kulturalnej i edukacyjnej jest Biblioteka.

Tekst i foto: Biblioteka

Katalog Online