Informacje - o tym się mówi

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu

Informacje dotyczące aktualnych godzin otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu znajdują się na...

Nowa strona internetowa Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu ma nową stronę internetową     https://www.biblioteka.mielec.pl/    To jest strona archiwalna

Termin ważności karty bibliotecznej

Karta biblioteczna Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu upoważnia do korzystania ze...

Ferie zimowe 2021 r.

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczęły się ferie zimowe. Ten beztroski od...

Rezerwacje zbiorów bibliotecznych

Czas realizacji zamówienia złożonego telefonicznego, przez e-mail lub katalog biblioteczny Rezerwacje książek oznaczonych...

Filia nr 6

Od 4 stycznia 2021 r. (poniedziałek) Filia nr 6, ul. Tańskiego 4a NIECZYNNA (niezbędne prace...

Informacja

W dniu 31 grudnia 2020 r. (Sylwester) Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu (Budynek...

WOŚP – już gramy!!

  W naszym bibliotecznym holu stanęła już WOŚP-owa puszka.   Do dnia finału, który wyjątkowo...

Elektroniczne udostępnianie zbiorów w MBP SCK w Mielcu

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu prowadzi we wszystkich swoich placówkach elektroniczne...

Konkursy

Konkurs literacki - Filia nr 4

czwartek, 10 wrzesień 2020

Wraz z nowym rokiem szkolnym zachęcamy uczniów do udziału w konkursie literackim na napisanie listu do przyjaciela. Konkurs List do przyjaciela – jak spędzałem czas podczas kwarantanny organizuje Filia nr 4 przy ul. Mickiewicza 2.

 

Prace należy składać w terminie do 30 września br. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zamieszczone są w regulaminie (załącznik: Regulamin konkursu) oraz dostępne pod numerem telefonu 17 787 49 51.

 

Celem konkursu wpisującego się w Międzynarodowy Dzień Pisania Listów jest podtrzymywanie tradycji ręcznego pisania listów i kształtowanie wyobraźni.

Konkursy na lato

wtorek, 30 czerwiec 2020

 

Zachęcamy naszych Czytelników do kreatywnie spędzanego wakacyjnego czasu i proponujemy udział w konkursach – literackim i fotograficznym.

 

Biuro Programu Niepodległa proponuje udział  w ogólnopolskim konkurskie literackim 1920 wpisującym się w rocznicę upamiętniającą Bitwę Warszawską. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/

 

Drugi z konkursów – fotograficzny – wpisuje się w cykl wirtualnych wędrówek po Podkarpaciu i zachęca do odkrywania mało znanych zakątków  Podkarpacia i tworzenia bogatej fotorelacji oraz opisu doświadczeń i historii. Organizatorem konkursu zatytułowanego Zaproś znajomego do Podkarpackiego jest  Centrum Kulturalne w Przemyślu. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie (patrz: Pobierz załącznik).

Konkurs plastyczny – Filia nr 4

środa, 11 wrzesień 2019

Zaczarowany świat Wandy Chotomskiej

 

Twórczość jednej z najpopularniejszych autorek literatury dziecięcej, Wandy Chotomskiej, stała się tematem konkursu plastycznego przeznaczonego dla dzieci. Konkurs organizowany jest w Bibliotece przy ul. Mickiewicza 2 – Filii nr 4.

 

Przypadająca w tym roku 90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej – znanej i lubianej autorki dla dzieci stała się okazją do ogłoszenia konkursu na wykonanie pracy plastycznej promującej twórczość tej pisarki. Na książkach Wandy Chotomskiej wychowały się pokolenia Polaków. Książki wciąż są chętnie czytane i wypożyczane.


Stąd zachęcamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz ich rodziców do udziału w konkursie.

[Ilustracja pochodzi z naszych archiwalnych zasobów - nie związanych z tematyką ww. konkursu].


Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu (pobierz Załącznik: Regulamin konkursu).

Konkurs fotograficzny – Filia nr 5

poniedziałek, 01 lipiec 2019

Podczas wakacyjnego odpoczynku zachęcamy naszych czytelników do wspólnej zabawy fotograficznej.

 

 

Filia nr 5 organizuje konkurs na najlepszą fotografię promującą książkę i czytelnictwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia słowa pisanego w wakacyjnej scenerii. Liczy się pomysłowość i dobra zabawa.

 

Konkurs trwa do 30 września 2019 r. Zachęcamy naszych czytelników do udziału w konkursie.

Szczegóły konkursu w załączniku (pobierz: Regulamin konkursu).

 

Konkurs literacki

środa, 03 kwiecień 2019

Konkurs na policyjny kryminał

 

Lubisz czytać kryminały? Może spróbujesz swoich sił w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne? Konkurs Stulecie polskiego kryminału organizowany przez Biuro Programu Niepodległa i Komendanta Głównego Policji z okazji mijającej w 2019 roku setnej rocznych powstania Policji i polskiej kryminalistyki.

 

Stulecie polskiego kryminału jest hasłem nieco umownym i symbolicznym. Po 1918 roku powołano polską policję. W tym też okresie kształtowała się polska kryminalistyka. Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia opowiadania kryminalnego lub sensacyjnego z mocno rozbudowanym motywem policyjnym w jednej z trzech kategorii:

 

  • Kryminał sto lat temu
  • Kryminał dzisiaj
  • Kryminał za sto lat.
 
Prace konkursowe należy złożyć do 15 czerwca 2019 r. Zwycięskie prace - oprócz nagród pieniężnych zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w Załączniku (KONKURS).

 

Obudź wodze fantazji literackiej – może odkryjesz w sobie talent.

Doskonałą znajomością cyklu książek „Harry Potter” J. K. Rowling  wykazała się młodzież biorąca udział w konkursie literackim.

 

Do odbywającego się w naszej Bibliotece drugiego etapu konkursu przystąpiło ośmiu finalistów. W toku zażartej rozgrywki – jury wyłoniło troje zwycięzców:

 

I miejsce - Wiktoria Bryk
II miejsce - Julia Mrozik
III miejsce - Szymon Zabiegaj.


Wyróżnieni w konkursie zostali: Ania Bujak, Olga Wyka, Maja Kokot, Mateusz Czerkies i Julia Stanowiec.


Konkurs wiedzy ze znajomości literatury zaliczanej do fantastyki organizowany jest corocznie przez Naszą Bibliotekę i Szkołę Podstawową nr 7 w Mielcu - w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. Biernackiego 6.

Gra planszowa


Filia nr 4 ("Łojczykówka", ul. Mickiewicza 2) ogłasza konkurs plastyczny na zaprojektowanie gry planszowej - w oparciu o serię książek "Nela - małą reporterka".


Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat oraz ich rodziców. Zadaniem konkursowym jest wykonanie gry planszowej i dostarczenie jej do Biblioteki w terminie do 2 kwietnia 2019 r.  Praca powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry – planszę, pionki, kostki… Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas „Wieczoru gier planszowych” w kwietniu 2019 r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Biblioteki www.biblioteki.mielec.pl oraz pod numerem telefonu: 17 586 27 72.

Katalog Online