Informacje - o tym się mówi

IBUK LIBRA – kontynuacja

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu umożliwia swoim czytelnikom korzystanie z publikacji...

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - zmiana godzin otwarcia

W okresie ferii zimowych w dniach 11 - 22 lutego 2019 r. Wypożyczalnia Literatury...

WOŚP - w Bibliotece

27. Finał WOŚP w Bibliotece - 13 stycznia 2019 r.   27 Finał Wielkiej...

Konkurs fotograficzny - rozstrzygnięcie

Mielec przedwojenny w obiektywie Jednym z kluczowych działań wpisujących się w obchody 100.lecia...

Katalog biblioteki na smartfonie i tablecie

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu mieleckiej biblioteki (https://www.mielec-mbp.sowwwa.pl/) na...

Brak biletów na spektakl

Informujemy, że zabrakło biletów na spektakl „MIGana opowieść wigilijna”

Informacja

Informacja! W dniu 19 listopada 2018 r. w Bibliotece znaleziono pewną...

12 Listopada 2018 r. - nieczynne

Zgodnie z ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą dzień 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym...

Warsztaty – Filia nr 4, Filia nr 5

 Warsztaty Biblioterapia w świecie ciszy. O specyfice pracy z osobami głuchoniemymi odbyły...„Ulubiona postać z wierszy Juliana Tuwima” – konkurs zakończony.

środa, 25 wrzesień 2013

Przez całe wakacje w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP w Mielcu trwał konkurs plastyczny  ogłoszony z okazji Roku Tuwima. Najmłodsi czytelnicy naszej Biblioteki mogli dostarczać pracę plastyczną związaną z postacią z wiersza Juliana Tuwima.Stopniowo w Wypożyczalni zaczęły pojawiać się: pan Hilary szukający swoich okularów, psotny  Bambo, nierozgarnięty Grześ z dziurawym workiem na plecach, kurka złotopiórka w aeroplanie, złota rybka, pan Tralaliński, pan Maluśkiewicz, a nawet Rycerz Krzykalski. 

Konkurs zgodnie z Regulaminem obejmował dwie kategorie wiekowe: dzieci od 4 do 6 roku życia oraz od 7 do 11 roku życia. Do oceny prac zostało powołane jury w składzie Maria Alicja Korzeniewska – instruktor plastyk w MBP w Mielcu, Anna Muryjas – bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, Jolanta Strycharz – instruktor biblioteczny w MBP w Mielcu. Jury zwracało uwagę na samodzielność wykonanej pracy, estetykę, zgodność z tematyką konkursu, pomysłowe ujęcie tematu. Po wnikliwym obejrzeniu wszystkich prac jury postanowiło przyznać I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienie dla wszystkich uczestników konkursu. Uroczystość wręczenie nagród oraz ogłoszenia wyników w konkursie Ulubiona postać z wierszy Juliana Tuwima miała miejsce w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w dniu 24 września 2013 roku o godzinie 17. Do Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 przybyli niemal wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzicami, aby posłuchać, że I miejsce w kategorii wiekowej od 4 do 6 roku życia zajęła Wiktoria Sokołowska, II miejsce w tej samej kategorii zajęła Anna Misiąg, natomiast na trzecim stopniu podium stanął Kamil Dul. Wyróżnienia otrzymali: Julia Mrozowska, Jakub Strokoń i Maja Strokoń. Maja była najmłodszą (4 lata) uczestniczką konkursu. W II kategorii wiekowej: od 7 do 11 roku życia I miejsce zajęła Marlena Ziomek, II miejsce- KalinaRokosz natomiast trzecie miejsce zajął Natan Jasicki. Wyróżnienia powędrowały do Stasia Jasickiego, Zuzanny Zielińskiej, Marcina Rokosza, Moniki Wójcickiej, Elizy Wawrów, Kacpra Paducha, Łucji Padlewskiej i Wiktorii Białek. Nagrody laureatom oraz wyróżnionym wręczała obecna na spotkaniu Dyrektor MBP w Mielcu Pani Maria Błażków, upominki przygotowane przez bibliotekarzy sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Wszystkie prace dostarczone na konkurs zostały wyeksponowane w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, można je oglądać w godzinach udostępniania zbiorów. Wtorkowe popołudnie stało się również okazją do rozmów wokół Juliana Tuwima, poety, dziennikarza, publicysty, tłumacza, autora tekstów piosenek i tekstów kabaretowych. Do wspólnego czytania wierszy Julian Tuwima zostały zaproszone dzieci będące na spotkaniu oraz ich rodzice – dzięki czemu atmosfera w Wypożyczalni stała się swobodna, przyjacielska i niezwykle sympatyczna. Okazało się, że utalentowane plastycznie dzieci mają utalentowanych aktorsko rodziców – interpretacja wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu rodziców była bez zarzutu! Na zakończenie sympatycznego spotkania dzieci i rodzice dostali słodką niespodziankę oraz zakładkę z informacją o stronie internetowej mieleckich bibliotek.

Konkurs ogłoszony z okazji Roku Tuwima miał na celu uwrażliwić dzieci na piękno poezji tego autora, na twórczości którego wychowują się kolejne pokolenia młodych Polaków. Twórczość Juliana Tuwima, mimo upływu czasu, nic nie traci na swej aktualności: wśród dzieci zawsze jest jakiś Grześ, który kłamie po to, aby zadowolić swoją ciocię, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych zawsze znajdzie się jakiś słoń Trąbalski, który o wszystkim zapomina, wielu z nas wzorem słowika zdarza się spóźnić i nie zawiadomić o tym, tego, kto na nas czeka, a poczciwa lokomotywa wywołuje uśmiech na twarzy każdego, kto czyta o niej wiersz. Zapraszamy do naszych filii i agend po wiersze Juliana Tuwima zarówno dla dzieci jak i dorosłych, natomiast do Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej na wstawę prac konkursowych.

Jolanta Strycharz – instruktor biblioteczny w MBP w Mielcu.

Katalog Online