Informacje - o tym się mówi

Multimedialna lekcja biblioteczna – WLDiM

Jak powstaje książka   Nasi mali czytelnicy rzadko kiedy zastanawiają się, skąd biorą się...

Spotkanie z dietetyczkami – Filia nr 6 Oddział dla Dzieci

Projekt Zdrowie   Na troskę o nasze zdrowie zawsze jest dobry czas – a...

Spotkanie z dietetyczkami – Filia nr 6 Oddział dla Dzieci

Projekt Zdrowie   Na troskę o nasze zdrowie zawsze jest dobry czas – a...

Finał konkursu literackiego – Filia nr 4

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – w myśl...

Finał konkursu literackiego - w Bibliotece

   O hobbitach, magicznych pierścieniach i losach Śródziemia czyli ...rozstrzygnięcie konkursu literackiego...

Wystawka – Filia nr 5

Dziewczęca literatura        Obchodzony w dniu 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet to...

Warsztaty plastyczne – Filia nr 6 Oddział dla Dzieci

  Trwają zapisy na zajęcia plastyczne Robię ozdoby wielkanocne – w Filii nr...

Finał konkursu - Filia nr 4

Rozstrzygnięcie konkursu Książka na niepogodę w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej...

Zmarł Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba

INFORMACJA PRASOWA   Zmarł Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba 28.02.2018   Z głębokim żalem i smutkiem informujemy...

Bibliotekarz poszukiwany

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, w skład którego wchodzi Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu, ogłasza nabór...„Lotnicze wspomnienia moich najbliższych” – konkurs zakończony.

czwartek, 24 październik 2013

23 października 2013 roku o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki konkursu literackiego „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych”. Konkurs swoim patronatem objął Prezes Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu Pan Janusz Zakręcki. Organizatorami konkursu już po raz drugi była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego. Celem konkursu było nakłonienie młodych ludzi do rozmów z najbliższymi, którzy zechcieliby się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z pracą w mieleckich zakładach lotniczych. Prace, które wpłynęły na konkurs przybrały różne formy: relacja, opowieść rodzinna, wiersz, kronika. Wiele z nich zostało opatrzone ciekawym materiałem dokumentalnym w postaci fotografii i skanów dokumentów.

Do oceny prac zostało powołane jury w składzie: Józef Roguz – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu, Zbigniew Wicherski – członek Zarządu TMZM oraz pracownik PZL w Mielcu, Jolanta Strycharz – instruktor biblioteczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Anna Muryjas  - bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Krystyna Haptaś – bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni  Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Katarzyna Dudek-Demidowska – stażystka pracująca w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu. Po obradach jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Karola Adamczyka, Julii Bugajskiej, Natalii Burdzy, Adriana Burghardta, Tomasza Cwanka, Bartłomieja Łępy, Mateusza Markulisa, Michała Pabisa i Mateusza Wałka. Natomiast na I stopniu podium stanęły dwie uczestniczki: Marcelina Bar i Kalina Rokosz. II miejsce jury przyznało Kindze Wilk, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Kozioł. Nagrody wręczała obecna na spotkaniu w Bibliotece Dyrektor Personalny PZL, Pani Marta Górak-Kopeć.

Uczestnicy konkursu wykazali się wrażliwością w wysłuchiwaniu opowieści starszego pokolenia, dużą swobodą w przekazywaniu relacji osób trzecich oraz pomysłowym ujęciem tematu. Organizatorzy przekazują wielkie podziękowania Panu Prezesowi Januszowi Zakręckiemu za patronat honorowy i ufundowaniu nagród, Starostwu Powiatowemu za życzliwość i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wyrażamy również nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą równie ciekawe, inspirujące i obfite w prace.

Zdjęcia: Katarzyna Dudek-Demidowska
Zbigniew Wicherski                

Tekst: Jolanta Strycharz – instruktor w MBP w Mielcu

Katalog Online

Szybkie wyszukiwanie
w Katalogu on-line:

wpisane hasła przeszukuje przez indeksy: autorski, tytułowy, haseł przedmiotowych, tematyczny...