Informacje - o tym się mówi

Spotkanie autorskie – WLDiM

O grach, uzależnieniach… i marzeniach   O tym, że warto mieć marzenia będzie przekonywał...

Warsztaty biblioterapeutyczne

W świecie ciszy… Ceniony biblioterapeuta, Wanda Matras-Mastalerz poprowadzi warsztaty Biblioterapia w świecie ciszy....

Narodowe Czytanie 2018

Jak zwykle w początkach września Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu organizowała...

Projekt "Nie MIGaj się od Biblioteki"

Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rozpoczęliśmy realizację projektu...

Elektroniczne udostępnianie zbiorów...

Elektroniczne udostępnianie zbiorów Od 1 sierpnia 2018 r. komputerowa obsługa wypożyczeń i zwrotów...

Logowanie do katalogu elektronicznego

W związku ze zmianami w systemie SOWA prosimy osoby, które nie mogą się...

Spotkanie autorskie

Wszystkie moje K2 O wyzwaniach dnia codziennego, cierpieniu i radości opowiadali – Paweł...

Projekt ministerialny - Biblioteka

Nie MIGaj się od Biblioteki   Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu uzyskała dofinansowanie...

Głośne czytanie – Biblioteka

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obchodzony w dniach od 1 do 8 czerwca...„Lotnicze wspomnienia moich najbliższych” – konkurs zakończony.

czwartek, 24 październik 2013

23 października 2013 roku o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki konkursu literackiego „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych”. Konkurs swoim patronatem objął Prezes Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu Pan Janusz Zakręcki. Organizatorami konkursu już po raz drugi była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego. Celem konkursu było nakłonienie młodych ludzi do rozmów z najbliższymi, którzy zechcieliby się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z pracą w mieleckich zakładach lotniczych. Prace, które wpłynęły na konkurs przybrały różne formy: relacja, opowieść rodzinna, wiersz, kronika. Wiele z nich zostało opatrzone ciekawym materiałem dokumentalnym w postaci fotografii i skanów dokumentów.

Do oceny prac zostało powołane jury w składzie: Józef Roguz – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu, Zbigniew Wicherski – członek Zarządu TMZM oraz pracownik PZL w Mielcu, Jolanta Strycharz – instruktor biblioteczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Anna Muryjas  - bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Krystyna Haptaś – bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni  Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Katarzyna Dudek-Demidowska – stażystka pracująca w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu. Po obradach jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Karola Adamczyka, Julii Bugajskiej, Natalii Burdzy, Adriana Burghardta, Tomasza Cwanka, Bartłomieja Łępy, Mateusza Markulisa, Michała Pabisa i Mateusza Wałka. Natomiast na I stopniu podium stanęły dwie uczestniczki: Marcelina Bar i Kalina Rokosz. II miejsce jury przyznało Kindze Wilk, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Kozioł. Nagrody wręczała obecna na spotkaniu w Bibliotece Dyrektor Personalny PZL, Pani Marta Górak-Kopeć.

Uczestnicy konkursu wykazali się wrażliwością w wysłuchiwaniu opowieści starszego pokolenia, dużą swobodą w przekazywaniu relacji osób trzecich oraz pomysłowym ujęciem tematu. Organizatorzy przekazują wielkie podziękowania Panu Prezesowi Januszowi Zakręckiemu za patronat honorowy i ufundowaniu nagród, Starostwu Powiatowemu za życzliwość i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wyrażamy również nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą równie ciekawe, inspirujące i obfite w prace.

Zdjęcia: Katarzyna Dudek-Demidowska
Zbigniew Wicherski                

Tekst: Jolanta Strycharz – instruktor w MBP w Mielcu

Katalog Online