Informacje - o tym się mówi

Katalog biblioteki na smartfonie i tablecie

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu mieleckiej biblioteki (https://www.mielec-mbp.sowwwa.pl/) na...

IBUK LIBRA – kontynuacja

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu umożliwia swoim czytelnikom korzystanie z publikacji...

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki

  Miejska Biblioteka Publiczna w dniu 8 grudnia 2018 r. (sobota)   czynna Czytelnia Główna >>> 8:00-15:00 Wypożyczalnia...

Brak biletów na spektakl

Informujemy, że zabrakło biletów na spektakl „MIGana opowieść wigilijna”

Informacja

Informacja! W dniu 19 listopada 2018 r. w Bibliotece znaleziono pewną...

12 Listopada 2018 r. - nieczynne

Zgodnie z ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą dzień 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym...

Warsztaty – Filia nr 4, Filia nr 5

 Warsztaty Biblioterapia w świecie ciszy. O specyfice pracy z osobami głuchoniemymi odbyły...

Spotkanie autorskie – WLDiM

Spotkanie naszych nastoletnich czytelników z Krzysztofem Piersą – specjalistą od gier komputerowych...

Spotkanie autorskie – WLDiM

O grach, uzależnieniach… i marzeniach   O tym, że warto mieć marzenia będzie przekonywał...

Warsztaty biblioterapeutyczne

W świecie ciszy… Ceniony biblioterapeuta, Wanda Matras-Mastalerz poprowadzi warsztaty Biblioterapia w świecie ciszy....„Lotnicze wspomnienia moich najbliższych” – konkurs zakończony.

czwartek, 24 październik 2013

23 października 2013 roku o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki konkursu literackiego „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych”. Konkurs swoim patronatem objął Prezes Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu Pan Janusz Zakręcki. Organizatorami konkursu już po raz drugi była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego. Celem konkursu było nakłonienie młodych ludzi do rozmów z najbliższymi, którzy zechcieliby się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z pracą w mieleckich zakładach lotniczych. Prace, które wpłynęły na konkurs przybrały różne formy: relacja, opowieść rodzinna, wiersz, kronika. Wiele z nich zostało opatrzone ciekawym materiałem dokumentalnym w postaci fotografii i skanów dokumentów.

Do oceny prac zostało powołane jury w składzie: Józef Roguz – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu, Zbigniew Wicherski – członek Zarządu TMZM oraz pracownik PZL w Mielcu, Jolanta Strycharz – instruktor biblioteczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Anna Muryjas  - bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Krystyna Haptaś – bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni  Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Katarzyna Dudek-Demidowska – stażystka pracująca w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu. Po obradach jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Karola Adamczyka, Julii Bugajskiej, Natalii Burdzy, Adriana Burghardta, Tomasza Cwanka, Bartłomieja Łępy, Mateusza Markulisa, Michała Pabisa i Mateusza Wałka. Natomiast na I stopniu podium stanęły dwie uczestniczki: Marcelina Bar i Kalina Rokosz. II miejsce jury przyznało Kindze Wilk, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Kozioł. Nagrody wręczała obecna na spotkaniu w Bibliotece Dyrektor Personalny PZL, Pani Marta Górak-Kopeć.

Uczestnicy konkursu wykazali się wrażliwością w wysłuchiwaniu opowieści starszego pokolenia, dużą swobodą w przekazywaniu relacji osób trzecich oraz pomysłowym ujęciem tematu. Organizatorzy przekazują wielkie podziękowania Panu Prezesowi Januszowi Zakręckiemu za patronat honorowy i ufundowaniu nagród, Starostwu Powiatowemu za życzliwość i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wyrażamy również nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą równie ciekawe, inspirujące i obfite w prace.

Zdjęcia: Katarzyna Dudek-Demidowska
Zbigniew Wicherski                

Tekst: Jolanta Strycharz – instruktor w MBP w Mielcu

Katalog Online