Informacje - o tym się mówi

Projekt ministerialny - Biblioteka

Nie MIGaj się od Biblioteki   Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu uzyskała dofinansowanie...

Głośne czytanie – Biblioteka

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obchodzony w dniach od 1 do 8 czerwca...

Głośne czytanie – Filia nr 4

Piłkarskie czytanie… Zbliżający się wielkimi krokami Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom jest okazją do...

Dziecinada – Biblioteka

Wzorem ubiegłych lat - Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu organizowało zabawę plenerową...

DKK dla młodzieży – Filia nr 6

Ostatnie, majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży odbyło się podczas trwania...

Urodziny Koziołka Matołka – Filia nr 4

Koziołek Matołek to postać literacka znana każdemu dziecku i każdemu dorosłemu, który...

Warsztaty podróżniczo-literackie – Filia nr 4

Z baśnią przez świat… czyli zwiedzamy Australię   Bibliotekarze Filii nr 4 organizują –...

Spotkanie autorskie – Filia nr 6

Spotkanie autorskie oraz promocja najnowszej książki Zbigniewa Kołby Znajdź mnie i kiedyś...

Warsztaty podróżnicze – Filia nr 4 i Filia nr 7

Czy smoki istnieją naprawdę?   O latających indonezyjskich smokach oraz afrykańskiej kulturze opowiadała podróżniczka,...„Lotnicze wspomnienia moich najbliższych” – konkurs zakończony.

czwartek, 24 październik 2013

23 października 2013 roku o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki konkursu literackiego „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych”. Konkurs swoim patronatem objął Prezes Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu Pan Janusz Zakręcki. Organizatorami konkursu już po raz drugi była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego. Celem konkursu było nakłonienie młodych ludzi do rozmów z najbliższymi, którzy zechcieliby się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z pracą w mieleckich zakładach lotniczych. Prace, które wpłynęły na konkurs przybrały różne formy: relacja, opowieść rodzinna, wiersz, kronika. Wiele z nich zostało opatrzone ciekawym materiałem dokumentalnym w postaci fotografii i skanów dokumentów.

Do oceny prac zostało powołane jury w składzie: Józef Roguz – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu, Zbigniew Wicherski – członek Zarządu TMZM oraz pracownik PZL w Mielcu, Jolanta Strycharz – instruktor biblioteczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Anna Muryjas  - bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Krystyna Haptaś – bibliotekarz pracujący w Wypożyczalni  Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu, Katarzyna Dudek-Demidowska – stażystka pracująca w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu. Po obradach jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Karola Adamczyka, Julii Bugajskiej, Natalii Burdzy, Adriana Burghardta, Tomasza Cwanka, Bartłomieja Łępy, Mateusza Markulisa, Michała Pabisa i Mateusza Wałka. Natomiast na I stopniu podium stanęły dwie uczestniczki: Marcelina Bar i Kalina Rokosz. II miejsce jury przyznało Kindze Wilk, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Kozioł. Nagrody wręczała obecna na spotkaniu w Bibliotece Dyrektor Personalny PZL, Pani Marta Górak-Kopeć.

Uczestnicy konkursu wykazali się wrażliwością w wysłuchiwaniu opowieści starszego pokolenia, dużą swobodą w przekazywaniu relacji osób trzecich oraz pomysłowym ujęciem tematu. Organizatorzy przekazują wielkie podziękowania Panu Prezesowi Januszowi Zakręckiemu za patronat honorowy i ufundowaniu nagród, Starostwu Powiatowemu za życzliwość i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wyrażamy również nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą równie ciekawe, inspirujące i obfite w prace.

Zdjęcia: Katarzyna Dudek-Demidowska
Zbigniew Wicherski                

Tekst: Jolanta Strycharz – instruktor w MBP w Mielcu

Katalog Online