Informacje - o tym się mówi

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu

Informacje dotyczące aktualnych godzin otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu znajdują się na...

Nowa strona internetowa Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu ma nową stronę internetową     https://www.biblioteka.mielec.pl/    To jest strona archiwalna

Termin ważności karty bibliotecznej

Karta biblioteczna Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu upoważnia do korzystania ze...

Ferie zimowe 2021 r.

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczęły się ferie zimowe. Ten beztroski od...

Rezerwacje zbiorów bibliotecznych

Czas realizacji zamówienia złożonego telefonicznego, przez e-mail lub katalog biblioteczny Rezerwacje książek oznaczonych...

Filia nr 6

Od 4 stycznia 2021 r. (poniedziałek) Filia nr 6, ul. Tańskiego 4a NIECZYNNA (niezbędne prace...

Informacja

W dniu 31 grudnia 2020 r. (Sylwester) Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu (Budynek...

WOŚP – już gramy!!

  W naszym bibliotecznym holu stanęła już WOŚP-owa puszka.   Do dnia finału, który wyjątkowo...

Elektroniczne udostępnianie zbiorów w MBP SCK w Mielcu

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu prowadzi we wszystkich swoich placówkach elektroniczne...

Spotkania literackie

 

Dla miłośników kryminałów [i nie tylko] mamy literacką niespodziankę – zapraszamy na spotkanie autorskie z autorem kryminałów, Ryszardem Ćwirlejem.

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 18 września 2020 r. o godz. 17.00 w Bibliotece przy ul. Kusocińskiego 2.

 

Ryszard Ćwirlej jest pisarzem i dziennikarzem telewizyjnym. Jest autorem rozchwytywanych w bibliotece cyklów książkowych z milicjantami/policjantami w roli głównej, a także przedwojennego cyklu z komisarzem Fischerem. Krytycy literaccy ogłosili go twórcą nowego gatunku książkowego – kryminału neomilicyjnego. Ryszard Ćwirlej jest autorem kilkunastu książek kryminalnych, spośród których (w opinii portalu coprzeczytac.pl) „najlepsze” to: Tylko umarli wiedzą; Mocne uderzenie; Śliski interes.

 

Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora.

 

Zapraszamy !!!

Spotkanie autorskie dla dzieci

środa, 01 lipiec 2020

Zapraszamy na pierwsze od dłuższego czasu spotkanie z bardzo lubianą autorką książek dla dzieci – Renatą Piątkowską oraz lektorką, Malwiną Kożurno.

 

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 8 lipca 2020 r. w Bibliotece przy ul. Kusocińskiego 2 (na tarasie Biblioteki) o godz. 14.00.

 

W związku z ograniczoną liczbą miejsc - na spotkanie obowiązują zapisy telefoniczne (17 787 49 13) – codziennie w godz. 9.00-14.00.

 

Ze względów epidemiologicznych prosimy o wypełnienia Karty Identyfikacyjnej oraz Deklaracji (patrz: Pobierz Załącznik).

 

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu – dobra zabawa gwarantowana !!

Narodowe Czytanie 2019

środa, 11 wrzesień 2019

Za nami kolejna już, ósma edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna impreza plenerowa odbywała się przed zmodernizowanym budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu, w sobotnie popołudnie – 7 września 2019 r.


Mielecka Biblioteka Publiczna corocznie włącza się do akcji promującej czytanie literatury polskiej. W tym roku spośród ośmiu wybranych przez Parę Prezydencką nowel – czytaliśmy Katarynkę B Prusa; Dobrą Panią E. Orzeszkowej oraz Orkę W. Reymonta. Publicznemu, głośnemu czytaniu tekstu nowel towarzyszyła przepiękna oprawa sceniczna,  rekwizyty i co najważniejsze - przepiękna oprawa muzyczna, która zapewnił nam Zespół Ludowy Rzeszowiacy pod kierownictwem Kamili Starościak oraz Zespół Dziecięcy Kameleon pod kierownictwem Jolanty Dudzik.  

 

Występujący lektorzy/aktorzy poprzebierani w stroje z epoki z właściwą sobie lekkością i profesjonalizmem interpretowali teksty wybranych lektur.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i zapraszamy za rok na Narodowe Czytanie 2020!

Ogólnopolski Tydzień Czytanie Dzieciom

poniedziałek, 17 czerwiec 2019

Sportowcy czytają dzieciom

 

W dniach 1-9 czerwca 2019 r. obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Przypadająca w tym roku, 18. edycja jednego z największych świąt czytelniczych, organizowanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom przebiegała pod hasłem: Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie.

 

Tegoroczne hasło OTCD nawiązuje do uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i zakłada udział sportowców w akcji Czytania Dzieciom. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę czytania - w rozwoju i wychowaniu młodego człowieka.

 

Corocznie nasza Biblioteka włącza się w akcję promocji czytania dziecku. Ogromnie ciekawy i bogaty program realizowany był w Filii nr 4 przy ul. Mickiewicza 2. Bibliotekarze Filii nr 4 zorganizowali szereg spotkań ze sportowcami i osobami, dla których sport to pasja i hobby. W ramach akcji odbyło się spotkanie z:

 

  • Kierowcą rajdowym – Piotrem Ogorzałkiem
  • Szermierzami – trenerem Zbigniewem Żolą oraz przedstawicielami juniorów – Hanią Łabudą, Staszkiem Dziurą, Dawidem Madurą – i seniorów – Katarzyną Dziurą
  • Piłkarzami ręcznymi – Łukaszem Janystem i Piotrem Krempą
  • Chodziarzami – Julitą Małaszewicz i Kamilem Piecuchem
  • Instruktorem strzelectwa – Mirosławem Kluzem
  • Pasjonatami zabytkowych pojazdów – Piotrem Ludianem, właścicielem Mikrusa MR-300 oraz Mirosławem Tarnawskim, właścicielem zabytkowych motorowerów

 

Na zakończenie obchodów Tygodnia Czytania , a jednocześnie na powitanie lata – Grupa wokalno-instrumentalna PTG Sokół 1893 przygotowała występ Dzieci dzieciom, podczas którego dzieci i młodzież śpiewali i recytowali twórczość znanych i mniej znanych, regionalnych i ogólnopolskich twórców...

Spotkanie – Filia nr 4

czwartek, 13 czerwiec 2019

Mikrus w Bibliotece

 

Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypadającego w dniach 1-9 czerwca – w naszej Bibliotece zorganizowaliśmy szereg spotkań, podczas których (w myśl tegorocznego hasła) Sportowcy czytali dzieciom. W ramach tych wydarzeń – odbyło się spotkanie z Mikrusem MR-300 w roli głównej…


Bibliotekarze Filii nr 4 mieszczącej się przy ul. Mickiewicza 2 we współpracy z panem Piotrem Ludianem, wykładowcą Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, zorganizowali spotkanie Mikrus w Mieleckiej Bibliotece. Piotr Ludian przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą mieleckiego Mikrusa, archiwalne zdjęcia i materiały filmowe. Przybyli na spotkanie  mieszkańcy naszego miasta i uczniowie szkół podstawowych (SP nr 2 w Mielcu i Społeczna Szkoła w Złotnikach) mieli możliwość poznania historii – produkowanego w naszym mieście, w zakładach WSK – Mikrusa MR-300 czy wypróbowania pojemności autka w praktyce…

 

Obok mikrusa – wszyscy uczestnicy mogli podziwiać  i spróbować „odpalić” zabytkowe motorowery należące do Pana Mirosława Tarnawskiego. Motorowery są obecnie dostępne do oglądania w Filii nr 4…

 

Wydarzenie obfitowało także w podniebne atrakcje technologiczne. Przygotowane przez studentów Politechniki stanowisko – Pana Kamila Koszyczka i Wojciecha Drozdowicza – z modelami szybowców oraz prelekcja Pana Kamila o swojej pasji i osiągnięciach w szybownictwie wywołała lawinę pytań i zainteresowanie tematem…

Od A do Z… została przepytana autorka, Edyta Świętek, podczas spotkania w Bibliotece, w dniu 21 maja 2019 r. Spotkanie z autorką odbyło się dzięki działającemu w Mielcu – Dyskusyjnemu Klubowi Książki.

 

W ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane są spotkania ze znanymi polskimi pisarzami z cyklu Autor na żądanie. Tym razem do mieleckiej Biblioteki została zaproszona znana autorka powieści obyczajowych – Edyta Świętek. Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy pisarskiej, swoich książkach, Nowej Hucie (skąd pochodzi) i odpowiadała na pytania Czytelników.

 

Szczególne podziękowania należą się prowadzącej spotkanie, Dorocie Gibale (bibliotekarzowi Filii nr 6) za oryginalny i ciekawy sposób poprowadzenia spotkania, czego efektem było niezwykle miło spędzone popołudnie w Bibliotece przy ul. Mickiewicza 2.

Spotkanie z seniorami – Filia nr 6

czwartek, 11 kwiecień 2019

Książka dobra na wszystko


Bibliotekarze Filii nr 6 zorganizowali spotkanie z seniorami, podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu w Mielcu. Spotkanie Książki zakazane odbyło się w ramach przypadających w kwietniu Światowych Dni Książki i Praw Autorskich.

 

Bibliotekarze Filii nr 6 organizują cykliczne spotkania ze zorganizowaną grupą seniorów z sąsiadującego z Biblioteką Domu Dziennego Pobytu w Mielcu. Jako, że wiosną obchodzimy święto książek, bibliotek i czytelnictwa, stąd w programie spotkania były zakazane książki, opowieści i zagadki literackie. Seniorzy chętnie brali udział w konkursie z wiedzy o lekturach z dzieciństwa i kultowych serialach (zekranizowanych na podstawie polskich powieści) z czasów PRL…

 

Spotkanie zakończyło się życzeniami świątecznymi i prezentem w postaci pięknego wielkanocnego stroika.

Katalog Online

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31