Święta Bożego Narodzenia – wystawa

piątek, 11 grudzień 2020

Święta tuż, tuż… to tytuł najnowszej wystawy zainstalowanej w holu Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2.

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy, a co za tym idzie – święta. Czas zatem na klimatyczny podkład, którym z pewnością są książki ze świąteczno-zimowym motywem. W jednym miejscu zebraliśmy najciekawsze książki podzielone na działy: książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, publikacje książkowe o tradycji świąt Bożego Narodzenia, ebooki, płyty i kulinaria, które można wypożyczyć do domu.

Wśród pozycji dotyczących polskiej tradycji polecamy „Święta Polskie” B. Ogrodowskiej, „Polskie Tradycje Świąteczne” H. Szymanderskiej, nie zabrakło też książki F. Kotuli „Hej, leluja”  O. Kolbrga o tradycji świąt Bożego Narodzenia w naszym regionie  „Tarnowskie-Rzeszowskie”.  Dla dorosłych przygotowaliśmy również  powieści obyczajowe: A. Sauders „Święta, Święta…”, N.Socha i M. Mazur „Drogi święty Mikołaju”, K. Mirek „Światło w Cichą Noc”, G. Gargaś „Wieczór taki jak ten” itd.   Polecamy do wypożyczenia płyty CD: „My też pastuszkowie…” kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru i orkiestry ZPiT „Rzeszowiacy” oraz „Kolędy Polskie”  wykonaniu Chóru Męskiego Melodia z Mielca oraz ebooki „Dziadek do orzechów”, „Księgarnia przy ul. Wiśniowej”, „Cicha 5”.  Dla czytelników dorosłych mamy też kulinaria „Przygotowujemy Święta”, „Kuchnia Podkarpacia” E. Keusy, „Świąteczne dekoracje stołu” J. Szachowska-Tarkowska.

Nie zapomnieliśmy o młodzieży , a dla nich „Opowieść wigilijna” Ch. Dickensa  w wersji do nauki języka angielskiego. Dla najmłodszych czytelników mamy najwięcej pozycji książkowych, kolorowych, o pięknej szacie graficznej, zachęcamy do czytania: „Magia Świąt”, „Choinkowe wierszyki”, „Polskie Tradycje i Święta”, „Ozdoby choinkowe” i wiele innych o Mikołaju, choince, świętach… polecamy.

poprzednim miesiącu październik 2021 następnym miesiącu