Wystawa – Biblioteka przy ul. Kusocińskiego 2

wtorek, 05 styczeń 2021

Zima, to ulubiona pora każdego typowego bukoholika. To właśnie wtedy, gdy szybciej zapada zmrok, jest zimno i mroźnie… spełniamy marzenia i zanurzamy się w magiczne uroki zimy.

Uroki zimy to tytuł najnowszej wystawy książek i audiobooków zainstalowanej w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Ekspozycja w całości jest dostępna dla czytelników, wszystkie pozycje można wypożyczyć do domu.

Na wystawie prezentujemy literaturę dla dorosłych opisującą uroki zimy: Zima w Siedlisku J. Majewskiego J., Zimowa jutrzenka A. Trzepiota, Ekspozycja, Przewieszenie R. Mroza. Bogata kolekcja książek z zakresu alpinizmu i himalaizmu, które opisują trudne wyprawy wysokogórskie, wzloty i upadki. Są to opowieści o sile życia i śmierci w górach: Himalaistki Sapieło M, Rozmowa z górą i Anatomia góry Fronia R., Wanda Rutkiewicz Kamińska A., Wszystko za Everest Krakauer J...

Nie zabrakło również książek dla miłośników sportów zimowych, przewodników i opisów sportów zimowych: Zimowy przewodnik po Polsce Micuła G., Zimowy atlas Polski, Podtatrze – przewodnik, Narciarstwo i Nauka narciarstwa Bartelski K., Neillands R. Dla kibiców Adama Małysza polecamy książkę ukazującą wiele znanych i nieznanych wydarzeń z życia skoczka Moje życie Adam Małysz.

Zachęcamy również do słuchania audiobooków Przesuń granice Cichy L., Kamiński M., Trzy zimy Kopeć M., Zimowy wiatr na twojej twarzy C. Montero.

Zima w malarstwie to ulubiony temat naszych mistrzów malarstwa: Józefa Chełmońskiego        i Juliana Fałata, których zdjęcia obrazów  Czwórka. Po stepach,  Zjazd na polowanie, Zjazd na polowanie, Młyn zimą, Wyjazd na polowanie możemy podziwiać w albumach Barbary Kokoska Malarstwo Polskie i Mistrzowie Malarstwa Polskiego.

Dla młodzieży polecamy komiksy THORGAL Zdradzona czarodziejka i Wyspa lodowych mórz Rosińskiego G. i Hamme J.V. Nie zapomnieliśmy o dzieciach. Prezentujemy dla nich najwięcej książek, oczywiście polecamy baśnie Królowa śniegu H.C. Andersena, kolekcję książek W. Disneya Kraina Lodu, Święto końca zimy, Zbudujemy dziś bałwana. Dużą popularnością cieszą się również książki z serii Nela mała reporterka, która zimową porą wyrusza w poszukiwaniu przygód: Nela na kole podbiegunowym, Nela i kierunek Antarktyda, Nela i polarne zwierzęta.

Jako, że do wiosny mamy jeszcze daleko, a zima dopiero się rozkręca na dobre - zatem zapraszamy na wystawę po książki o... Urokach zimy.

poprzednim miesiącu październik 2021 następnym miesiącu