Zapowiedzi

Turniej gier planszowych

wtorek, 29 wrzesień 2020

Nocne granie w Bibliotece?


Dlaczego nie? Noc Bibliotek to wydarzenie biblioteczne, w którym pomimo niesprzyjających w tym roku warunków – zamierzamy wziąć udział. Zapraszamy młodzież (12+) i dorosłych do udziału w WIECZORZE GIER PLANSZOWYCH w dniu 9 października 2020 r. w godz. 18.00-22.00 w MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2.

 

Rozgrywki planszowe odbędą się w trzech pięcioosobowych grupach. Do udziału w wydarzeniu obowiązują ZAPISY pod nr telefonu 17 787 49 13 (w dniach wtorek-piątek w godz. 8.00-14.30). Preferowane są zapisy grupowe (rodzeństwo, rodzice z dziećmi). Osoby chętne zagrać we własną grę - również zapraszamy z grą!

 

Gry planszowe kształtują spostrzegawczość, pamięć, uczą strategii, działania w grupie, myślenia i przede wszystkim gwarantują świetną zabawę. Nasza Biblioteka posiada kilkadziesiąt tytułów gier towarzyskich - planszowych, strategicznych, zręcznościowych, które zamierzamy wykorzystać podczas Nocy Bibliotek. Rozgrywki odbywać się będą pod okiem Pana Łukasza, hobbisty, znawcy i miłośnika planszówek.

 

Zapewniamy, że podjęliśmy wszelkie starania w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego i zachowania przepisów reżimu sanitarnego. Uczestników prosimy o przyniesienie maseczek.

Spotkanie autorskie

poniedziałek, 28 wrzesień 2020

Biała Jaskółka

 

Na spotkania z Jackiem Taranem, autorem powieści Biała Jaskółka zapraszamy w czwartek, 15 października 2020 r. o godz. 17.30 do Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2.

 

 „Książka Biała Jaskółka to powieść z gatunku fantasy adresowana do młodzieży powyżej 12 roku życia. Autor zapewnia jednak, że również czytelnik dorosły może w tej historii znaleźć coś dla siebie.

 

Biała Jaskółka to opowieść o czternastoletniej Julii Marzec, wychowance sierocińca, na którą niespodziewanie spada zadanie na pozór przerastające jej siły i zdolności. Dziewczynka podejmuje się jego wykonania, przeczuwając, że dzięki temu uda się jej odkryć własną tożsamość, poznać swoje pochodzenie i przeznaczenie. Warstwa fabularna to jednak tylko pretekst do ukazania problemów tkwiących o wiele głębiej.

 

W fabularnych ramach baśniowej wędrówki toczy się walka nie tylko o przetrwanie wyimaginowanej krainy, ale przede wszystkim o wartości nadrzędne – solidarność, szacunek dla mniejszości, przyjaźń, lojalność. Autor w sugestywny sposób odwołuje się do problemów współczesnego świata – na kartach książki znajdziemy kryzysy emigracyjne, kryzys klimatyczny, starania o przetrwanie tradycji i towarzyszących jej obrzędów.

 

Dajcie się zabrać w tę podróż na krańce świata, poznajcie Julię i pokochajcie ją, bo na to zasługuje” [https://julia.jacektaran.com].

Już wkrótce zapraszamy do udziału w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Barwy Mojej Ojczyzny. Do szranków recytatorskich i wokalnych zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz średnich z terenu miasta Mielca i powiatu mieleckiego – w dniach 28 i 29 października 2020 r.


Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne  Sokół 1893 oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu. Zmagania konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach – recytacja i śpiew. Głównym założeniem organizatorów konkursu jest propagowanie piękna ziemi ojczystej - poprzez wykonanie, dobór repertuaru (nie tylko o tematyce patriotycznej).

 

Tegoroczna X edycja Konkursu odbywa się pod hasłem Wspomnijmy piosenki sprzed lat.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin konkursu dostępny w polu pobierz załącznik.

Zachęcamy do zmagań konkursowych - serdecznie zapraszamy!

Narodowe Czytanie

piątek, 14 sierpień 2020

 

NARODOWE CZYTANIE 2020 odbędzie się 5 września o godz. 17.00 - w innej niż w ubiegłych latach formie.

 

W związku z sytuacją epidemiczną czytanie „Balladyny” odbywać się będzie na tarasie Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2, z ograniczoną liczbą uczestników. Zachęcamy czytelników, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniu do zgłaszania się telefonicznie  (w godz. 8.00-14.30): 17 787 49 08; 17 787 49 03.

 Odkrywamy Australię


Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca 2020 r., w godz. 17.00-19.00 - zapraszamy dzieci do Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 na warsztaty podróżnicze z Australią w roli głównej. Zajęcia Odkrywamy Australię oraz Śladami Aborygenów poprowadzą podróżnicy z firmy [wielokrotnie u nas goszczącej] Poznajemy Świat.

 

Podczas zajęć dzieci będą mogły zobzczyć pióra emu, liście eukaliptusa czy korę drzewa papierowego, instrumenty muzyczne - didgeridoo,  clapstick, emu caller, pooglądać bumerangi, odszyfrować symbole Aborygenów i pobawić się yoyo czy buszmeńskim telefonem…

 

Na zajęcia obowiązuje ograniczona ilość miejsc. Zapisy prowadzimy telefonicznie do piątku, w godz. 9.00-14.00 – tel. 17 787 49 13.

 

Zajęcia organizowane są w ramach Kulturalnych wakacji. Zachęcamy dzieci (szkoła podstawowa) do wspólnej zabawy – dzieci na pewno nie będą się nudziły.

Dzień Kobiet - w Mielcu

środa, 26 luty 2020

Mielecka Strefa Kobiet

 

Z okazji Dnia Kobiet Prezydent Miasta Mielca oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zapraszają - nie tylko Panie - na świętowanie tego wyjątkowego dnia w Bibliotece.

 

W dniach 7-8 marca 2020 r. organizujemy (przede wszystkim) dla mielczanek cykl imprez i spotkań z kobietą w roli głównej…

 

Zapraszamy Panie do Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 na Mielecką Strefę Kobiet. W sobotę, 7 marca zachęcamy Panie do skorzystania z bogatej oferty spotkań poświęconych:

 

v  urodzie - Dopasowane - warsztaty stylizacji ubioru z Kubą Smoleniem; Metamorfozy - z wizażystkami z Mary Kay; Trochę inny konkurs makijażu

 

v  zdrowiu: Dieta cud – konsultacje specjalistów żywienia z Centrum Dietetycznego „Projekt zdrowie”; Profilaktyce raka piersi, szyki macicy i skóry – spotkanie z lekarzem dermatologiem

 

v  psychice: Jak być szczęśliwą kobietą – warsztaty z zakresu psychologii pozytywnej z Iloną Bajorek; Brońmy się przed napastnikiem – prelekcja policjantów KP Policji w Mielcu; Tańcz - zaprosimy Panie do zatańczenia zumby z trenerem z Fitness Club Calypso

 

v  sztuce: Jej spojrzeniem – malarskie refleksje Magdaleny Smolis i Aleksandry Sokół

 

W niedzielę, 8 marca zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy Zwykła/Niezwykła kobieta. Wystawa składa się z prac mieleckich twórców tematycznie poświęconych kobiecie w różnych odsłonach i z zastosowaniem różnych form wyrazu artystycznego - portretów, studiów, scen rodzajowych, fotografii czy form przestrzennych. Zapraszamy do Galerii w budynku Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 o godz. 16.00.

 

O godz. 18.00 zapraszamy na niezwykłe spotkanie autorskie  z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną do Sali Audiowizualnej w budynku Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 o godz. 18.00. Podczas spotkania Krystyna Czubówna czytać będzie fragment najnowszej książki Krystyny Gucewicz Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie.

 

 

Pracownicy Biblioteki przy ul. Mickiewicza 2 zapraszają na Wieczór gier planszowych - w środę, 4 marca 2020 r., w godz. 16:00-18:00.

 

Gwarantujemy dobrą zabawę, fajną atmosferę i małe, czekoladowe co nieco.Możesz też przynieść swoją ulubioną grę planszową. Zapraszamy osoby w każdym wieku...

Katalog Online

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31