Spektakl teatralny

piątek, 16 listopad 2018

MIGana Opowieść wigilijna

Warsztaty teatralne Teatr bez barier są częścią działań orgaznizowanych w ramach projektu „Nie MIGaj się od Biblioteki”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu.

Efektem końcowym warsztatów jest spektakl teatralny MIGana Opowieść wigilijna, na premierę którego zapraszamy do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu  w dniu 7 grudnia 2018 roku -  o godz. 17.00.

MIGana Opowieść wigilijna powstaje pod kierunkiem Magdaleny Betlei, a w rolę aktorów wcielają się osoby niesłyszące – uczestnicy projektu, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z grup teatralnych.

Spektakl powstały na motywach Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa przeniesiony został w polskie realia XIX-wieczne. Główna postać – Jaromir (w tej roli fenomenalny i zawsze uśmiechnięty Andrzej Lis) jest samotnym i niesympatycznym staruszkiem odwiedzanym przez duchy… Spektakl jest efektem wielu prób, podczas których aktorzy migają, śpiewają, tańczą i świetnie się bawią – a wszystko to okupione jest trudną pracą i wymaga wielu umiejętności organizacyjnych i logistycznych. Na szczególną uwagę zasługuje praca reżysera – Magdaleny Betlei, który musi skoordynować działania i grę grupy osób słyszących i niesłyszących…

Zapraszamy na MIGaną Opowieść wigilijną  - warto docenić pracę i wysiłek osób, które niejednokrotnie muszą zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami.

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 48 1 2